Bajer osvojio Paderborn, Keln pobijedio Ajntraht

Keln je ovim trijufmom pobjegao iz opasne zone, pošto je sada na 11. mjestu sa 28 bodova, pet bodova više od Paderborna, prvog tima ispod crte. Ajntraht je deveti sa 31.
63 pregleda 0 komentar(a)
Heung-Min Son i Gonsalo Kastro, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.03.2015. 19:24h

Bajer se dugo mučio na gostovanju Paderbornu, ali je slavio sa 3:0 i vratio na 4. mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Otpor domaćih je slomio Kirjakos Papadopulos, koji je u 73. minutu dao gol nakon centaršuta Gonsala Kastra.

Sve dileme je riješio Heung-Min Son u 84. minutu, na novu asistenciju Kastra, da bi Korejac u 93. postavio konačnih 3:0.

Keln je savladao Ajntraht sa 4:2 u prvoj nedeljnoj utakmici 24. kola Bundes lige.

Golove za Keln postigli su Dejverson u 28, Marsel Rise u 72, Juja Osako u 79. i Antoni Udžah u 82. minutu.

Strijelac oba gola za goste bio je Aleksandar Majer. Prvi je postigao u 58. minutu, dok je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena postavio konačan rezultat iz jedanaesterca, koji je skrivio Kevin Vimer.

Rezultati 24. kola

Paderborn - Bajer 0:3 (Papadopulos 73, Son 84, 90+3)

Keln - Ajntraht 4:2 (Dejverson 28, Rise 72, Osako 79, Udžah 82 - Majer 58, 90+3. penal)