Četiri pobjede gostiju, Titograd čuva lidersku poziciju, Zeta pobijedila šampiona

68 pregleda 0 komentar(a)
ofk titograd, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 15.09.2018. 16:04h

Kao malo puta ranije, gosti su se "gostili" u 7. kolu Telekom Prve lige - čak u četiri meča su se radovali gostujući timovi, a jedino je Petrovac bio uspješan na svom terenu.

Lider OFK Titograd je u gostima bio bolji od Mornara, u meču koji je igran u Tuzima, pošto stadion pod Topolicom ne ispunjava uslove za igranje prvoligaškog fudbala.

Jedini pogodaak postigaao je Marko Pavićević u 18. minutu.

U duelu aktuelnog i prvog šampiona u nezavisnoj državi, radovao se tim iz Golubovaca - Zeta je savladala Sutjesku 1:0, a odlučujući pogodak, za prvi trijumf ove sezone, postigao je Nikola Krstović u 80. minutu.

Sutjeska je upisala drugi poraz ove sezone.

Minimalnu pobjedu ostvarila je i Budućnost, koja je u Radanovićima savladala Grbalj 1:0. Pobjednika je odlučio Igor Ivanović u 54. minutu.

Seriju dobrih rezultata nastavila je Iskra pobjedom u Kotoru protiv Lovćena 2:0. Ekipu iz Danilovgrada do četvrte pobjede ove sezone vodili su Stefan Milošević u 55. i Nikola Zvrko u 74. minutu.

Čast domaćina u ovom kolu sačuvao je Petrovac, koji je pred svojim navijačima pobijedio Rudar 3:1.

Petrovački tim do treće pobjede ove sezone došao je golovia Nenada Vujovića u 4, Zorana Mikijelja u 65. i Marko Kažić u 80. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Armin Bošnjak u 48. minutu.

Milošević ubjedljivo prvi na listi strijelaca

Fudbaler Iskre, Stefan Miloševoć sa sedam golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Član Lovćena, Goran Vujović sa tri pogotka zauzima drugo mjesto, dok su se po dva puta u listu strijelaca upisali Marko Vučić (Sutjeska), Luka Merdović (Sutjeska), Edvin Kuč (Rudar), Denis Džanović (Mornar), Miloš Mijić (Budućnost), Igor Ivanović (Budućnost), Miloš Kalezić (Petrovac) i Nikola Krstović (Zeta).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.

Rezultati 7. kola:

PETROVAC - RUDAR 3:1

Vujović 15, Mikijelj 65, Kažić - Bošnjak 48.

GRBALJ - BUDUĆNOST 0:1

Ivanović 54.

SUTJESKA - ZETA 0:1

Krstović 80.

MORNAR - OFK TITOGRAD 0:1 (u Tuzima)

Pavićević 18.

LOVĆEN - ISKRA 0:2 (u Kotoru) (Igor Burzanović iz Iskre promašio penal u 9. minutu)