Poraz Budućnosti, remiji Sutjeske i Mladosti: Rudar na plus četiri (video)

Rudar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 28.02.2015. 19:02h

Od vodeće četvorke u ovom šampionatu, jedino je slavio Rudar - lider je sa 3:0 na svom terenu opravdao ulogu favorita protiv Berana, i upisao 14. trijumf u prvenstvu i povećao prednost u odnosu na pratioce.

Pljevljaci su do prvog trijumfa u proljećnom dijelu šampionata došli golovima Igora Ivanovića u 23, Vasilija Jovovića u 26. i Vula Vujačića u 73. minutu.

Golom Ivana Kneževića u četvrtom minutu sudijske nadoknade, Petrovac je pod Goricom rastužio domaće navijače i iznenadio Budućnost sa 1:0.

Šampion Sutjeska je u Kotoru igrala sa Bokeljom 1:1. Branilac trofeja poveo je golom Slavka Lukića u 44. minutu. Konačan rezultat postavio je Zlatičanin u 87. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Zete i Mladosti, koji su u Golubovcima igrali 1:1. Vođstvo domaćinu donio je Filip Kukuličić u 76. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Milan Đurišić u 88. minutu.

Bez pobjednika završen je i duel Grblja i Lovćena, koji su u Radanovićima igrali 1:1. Grbalj je poveo golom Vojina Pavlovića u 27. minutu. Konačan rezultat postavio je Luka Vujanović u 37. minutu.

Istim rezultatom završen je i duel Mogrena i Mornara u podgoričkom naselju Stari aerodrom. Barski tim poveo je golom Bojana Kalezića u 5. minutu, a izjednačenje Mogrenu donio je Inuma u 75. minutu.

Vujović na čelu liste strijelaca

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 12 postignutih golova najbolji je strjelac Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigao je Admir Adrović, Petar Orlandić i Luka Rotković postigli su po devet, Stevan Kovačević i Ivan Knežević bili su strijelci osam pogodaka.

Po jednom manje u listu strijelaca upisali su se Bogdan Milić i Žarko Grbović, dok je Darko Nikač šest puta zatresao protivničku mrežu.

Po pet golova postigli Ivan Jablan (Grbalj), Japanac Kohei Kato, Igor Ivanović, Nedeljko Vlahović (Rudar), Benjamin Kacić (Petrovac), Miloš Đalac iz Mladosti i Draško Božović koji je iz Lovćena u proljećnom dijelu šampioata prešao u Sutjesku.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Vladimir Jovović (Sutjeska), Marko Šćepanović i Miroje Jovanović (Mladost), Aleksandar Vujačić (Budućnost), Goran Burzanović (Zeta), Danilo Tomić (Petrovac), Luka Maraš (Bokelj), Vule Vujačić (Mogren, Rudar) i Luka Vujanović (Lovćen).

Po tri gola postigli su Marko Đurović i Milan Vušurović (Lovćen), Fukui Masato (Sutjeska), Aleksandar Šćekić i Miloš Nikezić (Bokelj), Nebojša Đalović (Berane) i Branislav Janković (Grbalj).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.