Roma se odrekla Skudeta, remi Fiorentine i Torina

Stefano Mauri, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.02.2015. 21:58h

Roma je nakon remija u Veroni po svemu sudeći digla ruke od Skudeta, jer lider Juventus 14 kola prije kraja ima devet bodova više od "vučice".

A ako Rimljani nastave u ritmu u kojem su u 2015. (u sedam utakmica pet remija i dva trijumfa), malo je reći da im je ugroženo i drugo mjesto koje vodi direktno u Ligu šampiona.

Jer, ako Napoli sjutra veče kod kuće savlada Sasuolo prići će na tri boda sastavu Rudija Garsije.

Roma je dobro počela, povela golom Franćeska Totija sa skoro 25 metara u 26. minutu, ali je već do poluvremena domaćin vratio stvari na početak kada je Sejdu Keita sproveo loptu u sopstvenu mrežu poslije šuta Boška Jankovića.

Adem Ljajić je kasnije pogodio prečku iz slobodnog udarca, Roma je tražila tri boda, ali je na kraju i Verona imala šanse za pobjedu...

"Nije ovo dobar momenat za nas. U drugom poluvremenu smo morali da pokažemo više strpljenja u napadu, ali i lucidnosti", rekao je Garsija.

Drugi uzastopni trijumf je upisao Lacio, iako se Palermo naigrao fudbala na "Olimpiku". Lacijali su, međutim, reagovali nakon pogotka Paula Dibale i preko Stefana Maurija i Antonija Kandreve (2:1) upisali važne bodove u borbi za treću poziciju.

Radovao se i Milan, koji je na svom terenu pogocima Đakoma Bonaventure i Đampaola Pacinija iz penala srušio otpor Ćezene.

Fiorentina je propustila idealnu priliku da savlada Torino i nastavi put ka vrhu. Na "Frankiju" je bilo 1:1, a oba gola su pala u samom finišu.

Prvo je Mohamed Salah donio prednost "violi" u 85. minutu, ali su gosti poravnali već u 87. preko Đuzepea Vivesa.

Domaćin je na otvaranju meča propustio penal kada je Danijele Padeli odbranio šut Kume Babakara.

Stefan Savić je meč odgledao s klupe za rezerve...

Milan - Ćezena 2:0 (Bonaventura 22, Pacini (penal) 90)

Empoli - Kjevo 3:0 (Rugani 22, Makarone 46, 67)

Lacio - Palermo 2:1 (Mauri 33, Kandreva 78 - Dibala 26)

Verona - Roma 1:1 (Keita (autogol) 38 - Toti 26)

Fiorentina - Torino 1:1 (Salah 85 - Vives 87)