Dost u velikoj seriji, Hrgota oteo pobjedu Hamburgeru

Dost u 2015. nije bio strijelac u samom jednoj utakmici, i to protiv Ajntrahta
Bas Dost, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.02.2015. 18:52h

Napadač Volfsburga Bas Dost nastavio je sjajnu golgetersku seriju u ovoj godini.

Holanđanin je s dva pogotka predvodio Volfsburg do pobjede nad Hertom (2:1), pa su se "vukovi" učvrstili na drugom mjestu sa 10 bodova više od trećeplasirane Borusije iz Menhengladbaha.

Dost u 2015. nije bio strijelac u samom jednoj utakmici (protiv Ajntrahta), a pogađao je u duelima sa Bajernom (dva pogotka), Hofenhajmom (jedan), Bajera iz Leverkuzena (četiri), Sportinga u Ligi Evrope (dva) i sada sa gostima iz glavnom grada.

Hamburger je bio na pravom putu da se potpuno oporavi od debakla protiv Bajerna (8:0), pošto je bio na pragu pobjede protiv Borusije, ali se za tugu na "Imteh areni" pobrinuo Branimir Hrgota.

Švedski reprezentativac hrvatskog porijekla je u 92. minutu zatresao mrežu Jaroslava Drobnija i donio bod Borusiji iz Menhengladbaha.

Hrgota je u 79. minutu zamijenio njemačkog reprezentativca Krištofa Kramera, šest minuta nakon što je Zoltan Šiber donio prednost "dinosaurusima".

Slavlje kratko trajalo: Zoltan Štiber nakon vodećeg gola        Foto: Reuters

Volfsburg - Herta 2:1 (Dost 10, 74 - Šiber 30)

Hamburger - Borusija M. 1:1 (Štiber 73 - Hrgota 90+2)