Liverpul u predvorju Lige šampiona, spektakularan gol Kutinja

Redsi su u gostima savladali Sautempton sa 2:0 i prišli mu na bod zaostatka. Samo jedan više ima četvrtoplasirani Mančester junajted.
1 komentar(a)
Filipe Kutinjo, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.02.2015. 18:26h

Liverpul je zaokružio seriju bez poraza u Premijer ligi na 10 mečeva, upisao sedmu pobjedu u tom nizu i stigao u predvorje Lige šampiona, pošto sada ima samo dva boda manje od četvrtoplasiranog Mančester junajteda, a jedan manje od Sautemptona.

Redsi su savladali upravo "svece", i to na "Sent Meriju". Pobjedu je najavio Filipe Kutinjo spektakularnim golom u 3. minutu sa skoro 30 metara, kada je lopta pogodila prečku i završila u mreži Frejzera Forstera.

Tri boda je osigurao Rahim Sterling, koji je u 73. minutu kaznio smušenost odbrane domaćih i postavio konačnih 2:0.

Prva dva meča nedjeljnog programa Premijer lige završena su istovjetnim rezultatom, 2:2.

I oba puta su gledane izuzetno uzbudljive završnice, u kojima su se spasavali favorizovani domaćini.

Everton je protiv Lestera poveo 1:0 golom Stivena Nejsmita u 57. minutu, ali su Dejvid Nudžent u 63. i Esteban Kambijaso u 70. minutu donijeli preokret "lisicama".

Donio prednost “karamelama”: Stiven Nejsmit      Foto: Beta/AP

Slavlje navijačima na "Gudisonu" donio je štoper gostiju Metju Apson, koji je u 88. minutu savladao svog golmana Marka Švarcera i ostavio Lester zakucan za dno tabele, sa četiri boda manje od KPR-a, Barnlija i Aston Vile.

Totenhem je u londonskom derbiju na "Vajt Hart Lejnu" do remija stigao još kasnije, pošto je Hari Kejn u 96. minutu iz drugog pokušaja zatresao mrežu Adrijana.

Najbolji igrač Sparsa je u 95. minutu iznudio penal u duelu sa neopreznim Aleksom Songom i postavio loptu na bijelu tačku. Šutirao je u golmanovu desnu stranu, Španac je odbio, ali pravo njemu na nogu. Kejn takvu šansu nije mogao da propusti.

Iznudio penal, pa dao gol nakon odbrane Adrijana: Hari Kejn - Foto: Reuters

"Čekićari" su vodili 2:0 golovima Senegalaca Šeikua Kujatea i Dijafre Sakoa, ali je prvo smanjio Dani Rouz u 81. minutu, a onda i Kejn u posljednjem napadu na utakmici iznudio penal...