Atletiko siguran, poraz Barselone, pobjeda Valensije

Barselona - Malaga, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.02.2015. 23:05h

Malaga je napravila iznenađenje na Kmp Nou, savladavši Barselonu 1:0, u utakmici 23. kola španske Primere.

Malaga je, tako, prekinula niz Barselone od 11 pobjeda u svim takmičenjima, pa su Katalonci propustili priliku da makar prenoće na prvom mjestu na tabeli.

Jedini gol na stadionu Kamp Nou postigao je Juanmi u 7. minutu utakmice poslije greške Danija Alveša, koji je nakon duge lopte želio da doda loptu do svog golmana.

Barselona je u 84. minutu mogla da izjednači, ali je Pedro Rodriges šutirao pored gola.

Ekipa Luisa Enrikea je pretrpjela četvrti poraz u prvenstvu i zauzima drugo mjesto na tabeli sa 56 bodova i ima bod manje, ali i utakmicu više od Real Madrida.

Malga je pobjedom na Kamp Nou prekinula niz od dva poraza i zauzima sedmo mjesto na tabeli sa 38 bodova.

Siguran je bio Atletiko Madrid, koji je kod kuće pobijedio Almeriju 3:0, dok je Valensija slavila u gostima protiv Kordobe (2:1).

Atletiko je sa utakmicom više prišao vodećem Realu na četiri boda, a Valensija se učvrstila na četvrtoj poziciji.

Kordoba - Valensija 1:2 (Gilas 74. penal - Gomes 38, Pjati 81)

Barselona - Malaga 0:1 (Huanmi 7)

Atletiko Madrid - Almemrija 3:0 (Mandžukić 13, Grizman 20, 29)

Deportivo - Selta 0:2 (Čarles 46, Larivej 82)