Napoli i Everton već u osmini finala, Seltik u nadoknadi do remija sa Interom

Napoli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.02.2015. 22:13h

Napoli i Everton su, praktično, obezbijedili plasman u osminu finala Lige Evrope, jer su u gostima postigli po četiri gola protiv Trabzona i Jang Bojsa.

Napoli je brzometno, za nepunih pola sata, stekao tri gola prednosti protiv Trabzona za ukupnih 4:0, dok je Everton, predvođen raspoloženim napadačem Lukakuom, takođe već u prvom poluvremenu obavio posao u susretu sa švajcarskim Jang Bojsom (4:1).

Seltik u Glazgovu u nadoknadi vremena izborio remi sa Interom, 3:3!

U 13. minutu, Inter je na krcatom Seltik Parku vodio 2:0, golovima Đerdana Šaćirija i Rodriga Palasija. Domaćin je izjednačio već do 25. minuta pogotkom Stjuarta Armstronga i autogolom Uga Kampanjara.

Inter je minut prije odlaska na odmor još jednom poveo, golom Rodriga Palasija, pa ispustio vođstvo kada se činilo da se do neće dogoditi, u nadoknadi vremena.

Švedski napadač Džon Guideti bio je najspretniji u kaznenom prostoru, prihvativši loptu na dodavanje Hendersona, prije nego što je udarcem pod prečku savladao Krega Gordona, za konačnih 3:3!

Mario Baloteli je u finišu utakmice Liverpul - Bešiktaš donio Redsima pobjedu golom sa penala.

U Londonu, Totenhem je odigrao neriješeno sa Fiorentinom, koja je smogla snagu da izvuče remi golom Basante, na asistenciju Stefana Savića

Vrijedne trijumfe na domaćem terenu ostvarili su Volfsburg i Dnjepar.

Volfsburg je kod kuće obezbijedio dva gola viška pred revanš protiv Sportinga (2:0), isto kao i Dnjepar u duelu nad Olimpijakosom (2:0).

Roma je ponovo remirizala kod kuće, ovoga puta protiv Fejnorda (1:1), u meču kojem su prethodili neredi holandskih navijača u Rimu.

Revanši su na programu 26. februara.

Alborg - Briž 1:3 (Helenijus 71. penal - Ulare 25, Refaelov 29, Petersen 61. autogol)

Roma - Fejnord 1:1 (Žervinjo 22 - Kazim-Ričards 55)

Dnjepar - Olimpijakos 2:0 (Kankava 51, Rotan 55)

PSV Ajndhoven - Zenit 0:1 (Hulk 64)

Torino - Atletik Bilbao 2:2 (Lopez 18, 42 - Vilijams 9, Gurpegi 73)

Trabzon - Napoli 0:4 (Enrike 6, Iguain 20, Gabjadini 27, Zapata 90+2)

Volfsburg - Sporting Lisabon 2:0 (Dost 46, 63)

Jang Bojs - Everton 1:4 (Oro 10 - Lukaku 24, 39, 58 Kolmen 28)

Ajaks - Legija 1:0 (Milik 34)

Anderleht - Dinamo Moskva 0:0

Seltik - Inter 3:3 (Armstrong 24, Kampanjaro 25 autogol, Guideti 93 - Šaćiri 4, Palasio 13, 45)

Gengan - Dinamo Kijev 2:1 (Bovo 72, Dialo 75 - Veloso 19)

Liverpul - Bešiktaš 1:0 (Baloteli 85. penal)

Sevilja - Borusija Menhengladbah 1:0 (Ibora 70)

Totenhem - Fiorentina 1:1 (Soldado 6 - Basanta 36)

Viljareal - Red Bul Salcburg 2:1 (Uče 32, Čerišev 54 - Sorijano 48)