Everton napokon slavio kući

189 pregleda 0 komentar(a)
Majkl Kin, Foto: Peter Byrne

Everton je napokon uspio da osvoji bodove na "Gudisonu". Domaća ekipa je bila bolja do Bornmuta (2:0). Zahvaljujući golu glavom defanzivca Kurta Zume u 61. minutu nakon sjajnog centaršuta Luke Dinjea, Everton je došao u vođstvo, nakon nekoliko propuštenih zicera. Konačnih 2:0 u petom minutu nadoknade postavio je rezervista Kalvert -Luin.

Everton je imao puno sreće u prvih pola sata, kada gosti nijesu realizovali čak tri sjajna napada. U narednih pola sata Everton je opsjedao gol, Kin je pogodio prečku, gosti su grčevito izbili i loptu sa gol linije, ali bez rezultata... A onda je pogodio Zuma...

Everton je tako prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede na "Gudisonu" - dva remija pa dva poraza. I sada nakon 22. kola Everton iam 30 bodova, tri više od Bornmuta, koji je iznad zone ispadanja devet bodova.

Od 17.30 sati na "Vembliju" Totenhem u derbiju kola dočekuej Mančester junajted.