Van Gal hvali timski duh Mančester junajteda

Luj van Gal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.02.2015. 11:09h

Trener Mančester junajteda Luj van Gal pohvalio je "timski duh" svojih igrača, koji su poslije preokreta uspjeli da pobijede trećeligaša Preston i plasiraju se u četvrtfinale FA kupa.

Mančester junajted je sinoć na gostujućem terenu pobijedio Preston sa 3:1. Domaći su poveli u 47. minutu golom Skota Lairda, a izjednačio je Ander Erera u 65. minutu.

Maruan Felaini donio je vođstvo Junajtedu u 72. minutu a konačan rezultat postavio je Vejn Runi iz penala u 88. minutu.

"Zadovoljan sam prvim poluvremenom pošto smo protivnku dozvolili samo jednu šansu. U drugom dijelu igre smo nesrećno primili gol, ali nakon toga smo pokazali nevjerovatni timski duh, promijenili smo igru i oštrinu i to je bilo rješenje. Postigli smo fantastične golove ali imali smo i malo sreće", rekao je Van Gal, prenijeli su britanski mediji.

Mančester junajted će u četvrtfinalu FA kupa na svom terenu igrati protiv Arsenala, 7. ili 8. marta. Za mjesto u polufinalu igraće još Liverpul - Blekburn, Bredford - Reding i Aston Vila - Vest Bromvič Albion.