Real je uz dosta sreće slavio na gostovanju Betisu
985 pregleda 0 komentar(a)
Luka Modrić, Foto: Miguel Morenatti

Real Madrid završio je razočaravajuću polusezonu u Primeri sa 33 boda, deset manje od lidera Barselone.

Real je slavio na gostovanju Betisu sa 2:1, u utakmici sa dva diajmetralno suprotna poluvremena. U prvom je Real kontrolisao igru i vodio je sjajnim golom Luke Modrića sa 18 metara ljevicom u gornji desni ugao u 13. minutu

No u finišu poluvremena povrijedio se Karim Benzema (sva prilika lom malog prsta desne ruke), pa su Madriđani desetkovani povredama (Benzema je sedmi igrač na kojeg u drugom poluvremenu nije mogao računati Solari), prepustili niti igre domaćinu.

Betis je izjednačio nakon sjajne asistencije Lo Selsa prema Kanalesu, koji je u milimetrima izbjegao ofsajd i savladao Navasa u 67. minutu. Betis je propustio brojne prilike da dobije Real, a onda je u 88. minutu kažnjen iz slobodnjaka Sebaljosa sa 20-tak metara. On je šutirao kroz "živi zid" koji se razdvojio, pa Lopes nije ni imao šansu da pogodak.

Betis je ostao na sedmom mjestu sa 26 bodova, dok je Real četvrti sa identičnim brojem bodova kao i Sevilja, koaj je nakon tri mjeseca doživjela poraz u Bilbau.