Remi Liona i PSŽ-a u derbiju

Zlatan Ibrahimović, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.02.2015. 23:11h

Pari Sen Žermen je izvukao remi u derbiju koji nije smio da izgubi i nasstavio šampionskui trku sa Lionom.

Na "Žerlanu" je bilo 1:1 u meču u kojem su "sveci" dominirali, ali i sve do 69. minuta jurili prednost "lavova".

Klinton N'Đije je u 31. minutu iskoristio odličan pas Nabila Fekira i matirao Salvatorea Sirigua, a bod gostima donio je Zlatan Ibrahimović iz penala 20 minuta prije kraja...

Ibri je prvo penal odbranio portugalski golman Lopes, ali ga je sudija ponovio jer je čuvar mreže kretao ispred gol linije.

Trka za šampionsku titulu je praktično tek počela, jer Lion na liderskoj poziciji ima dva boda više od Marseja i PSŽ-a.

Monako je primio prvi gol još od 29. novembra prošle godine i poraz je bio neizbježan.

"Kneževi" su paklenu seriju prekinuli protiv Gengama, koji je do trijumfa od 1:0 došao s igračem manje.