Navijači prekinuli meč u Malabu, Gana u finalu

1 komentar(a)
Gana, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.02.2015. 22:13h

Gana će biti rival Obale Slonovače u finalu Kupa afričkih nacija, pošto je u polufinalu eliminisala domaćina Ekvatorijalnu Gvineju sa 3:0, iako utakmica nije odigrana do kraja.

Duel su, naime, obilježili domaći navijači koji su teško podnijeli poraz svog tima, pa su u 80. minutu izazvali prekid utakmice. Bilo je nasilja na tribinama i van njih, intervenisala je i policija, i helikopterom i suzavcem, a onda je odlučeno da meč, ipak, ne bude nastavljen.

Golove za Ganu postigli su braća Džordan i Andre Aju, sinovi čuvenog Abedija Pelea, u 42. i 75., te Vakas Mubarak u 45. minutu.

Finale između Gane i Obale Slonovače igra se u nedjelju u 20 časova.

Gana je četvorostruki prvak Crnog kontinenta, ali nije podigla trofej od 1982. godine. Posljednje finale odigrala je 2010. godine i izgubila od Egipta sa 1:0.

Obala Slonovače ima jednu titulu, osvojenu 1992. godine, ali i dva poraza u finalima, i to na penale, 2006. od Egipta i 2012. od Zambije.