Rudar remizirao sa Mogrenom (2:2)

Poveo je Rudar u 41 minutu golom Nome, izjednačio Kapisoda u 58, za potpuni preokret pobrinuo se Japanac Inobuki pogotkom u 70. minutu, da bi popularnim „rudarima“ izjednačenje donio štoper Đurić iz penala u 83. minutu.
Rudar - Sutjeska, Foto: Saša Bezarević
Ažurirano: 04.02.2015. 17:52h

Druga proba pljevaljskog fudbalskog prvoligaša nije bila tako uspješna kao prva, kada je na Jazu ubjedljivo (4:1) savladana danilovgradska Iskra.

Ovog puta rival je bio domaćin, Mogren, a susret je poslije zanimljivih 90 minuta završen neriješeno, 2:2.

Stručni štab jesenjeg prvaka na teren je poslao „šarenu“ postavu bez nekoliko standardnih prvotimaca, a Brnović, Vlahović i Igor Ivanović nisu ni oblačili sportsku opremu. To pokazuje da je rezultat ipak bio podređen igri, za koju pomoćni trener Vuko Bogavac kaže da uopšte nije bila loša, posebno u prvih 60 minuta.

„Tih sat vremena zadovoljavaju, jer smo imali i rezultatsku i taktičku prednost. Kasnije je uslijedio niz izmjena, malo nam je to poremetilo koncepciju što su Budvani iskoristili i za kratko vrijeme dali dva gola. Pred kraj smo zasluženo stigli do remija. U svakom slučaju, zadovoljni smo i ovom utakmicom, vidjeli smo dosta dobrih ali i loših stvari koje ćemo ispravljati u narednom periodu, kako bi Rudar maksimalno spreman dočekao sve bliži proljećni start“, ističe Bogavac.

Pljevljaci će u subotu odmjeriti snage sa beogradskim Brodarcem, dok će u nedjelju protivnik biti Petrovac.