1 komentar(a)
Roma - Empoli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.01.2015. 22:05h

Roma više nije opasnost za Juventus, nakon što kod kuće nije savladala ni Empoli.

Na "Olimpiku" je bilo 1:1, pa je "vučica" sve dalje od lidera Juventusa koji sjutra (gostuje Udinezeu) ima šansu da ode na čak devet bodova prednosti.

Rimljani sada možda i ne treba da razmišljaju o borbi za titulu, nego da se paze od Napolija, jer "azuri", takođe uz meč manje (igra sa Kjevom u Veroni) imaju sedam bodova manje.

U čudnom meču u Vječnom gradu Empoli je poveo u 39. minutu iz penala koji je realizovao Masimo Makarone.

Grk Konstantinos Manolas je dobio crveni karton zbog faula u svom kaznenom prostoru nad Rikardom Saponarom i već tada je bilo jasno da domaćina čeka težak posao ako želi preokret.

Ali, taj isti Saponara je za samo nekoliko minuta dobio dva žuta kartona i Roma je u nastavku krenula na sve ili ništa.

Takva igra joj se isplatila u 57. minutu kada je izjednačio Majkon, ali je to bilo sve...

Ni u drugom meču današnjeg programa pobjednika nije bilo. Bodove su podijedili Đenova i Fiorentina.

Roma - Empoli 1:1 (Majkon 57 - Makarone (penal) 39)

Đenova - Fiorentina 1:1 (Tatarušanu (autogol) 14 - Rodriges 54)

Nedjelja: Sasuolo - Inter (12.30), Atalanta - Kaljari, Kjevo - Napoli, Udineze - Juventus, Ćezena - Lacio, Palermo - Verona, Torino - Sampdorija (15.00), Milan - Parma (20.45).