Tunis savladao Zambiju, remi Zelenortskih Ostrva i Konga

Tunis - Zambija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.01.2015. 22:57h

Zelenortska ostrva i Kongo igrali su danas neriješeno bez golova, u 2. kolu grupe B Kupa afričkih nacija, dok je Tunis savladao Zambiju 2:1.

To znači da će četvrtfinalisti iz grupe B biti poznati nakon posljednjeg kola.

Naime, Tunis je prvi na tabeli sa četiri boda, po dva imaju Zelenortska ostrva i Kongo, dok je Zambija posljednja sa bodom.

Što se meča između Tunisa i Zambije tiče, napadač Sautemptona Emanuel Majuka doveo Zambiju u vođstvo u 59. minutu, kada je sa ivice peterca zakucao loptu pod prečku.

Međutim, šampion iz 2004. godine se nije predali, pa su samo 11 minuta kasnije uspio da izjednači kada je Ahmed Akači sproveo loptu u mrežu.

Pobjedu Tunisu donio je Jasin Čikauji, minut prije isteka regularnog toka, kada je na najbolji način iskoristio kontru Tunižana.

U posljednjem kolu, 26. januara, sastaće se Zelenortska ostrva i Zambija, odnosno Kongo i Tunis.

Posljednje, treće kolo donijeće četvrtfinaliste i iz Grupe A, pošto nijedna od četiri selekcije nije uspjela utakmicu prije kraja da obezbijedi plasman u narednu fazu takmičenja.