Remi Liverpula i Čelzija

Filipe Luis, Lazar Marković, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.01.2015. 21:51h

Prvi okršaj Liverpula i Čelzija u polufinalu Liga kupa Engleske samo je najavio veliku bitku koja se očekuje u revanšu narednog utorka u Londonu.

Na "Enfildu" je bilo 1:1, nakon što je Liverpul u drugom poluvremenu pokazao reakciju izjednačenjem Rahima Sterlinga, a onda na sve načine pokušao da dođe do trijumfa.

Ipak, Tibo Kurtoa je spriječio sve nalete Sterlinga, Stivena Džerarda (koji je pogodio i stativu), Kutinja i Adama Lalane, te tako upozorio Žozea Murinja da je opet u top formi...

Čelzi je poveo u 18. minutu kada je Eden Azar iskoristio penal i naivan faul Emrea Džana. U nastavku je, međutim, domaćin uradio dovoljno da izbjegne poraz i povećao šanse pred revanš...

Drugi polufinalni par čine Totenhem i Šefild junajted, a prvi meč se igra sjutra veče na "Vajt Hart lejnu".