Alžir bolji od Južne Afrike, Sou srušio Ganu

Musa Sou, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.01.2015. 21:07h

Senegal je u derbiju grupe C srušio Ganu u definitivno najboljem meču do sada na ovogodišnjem Kupu afričkih nacija.

"Lavovi" su pobijedili sa 2:1 i to golom Muse Soua u 93. minutu kada je odbrana „crnih zvijezda” prelako dozvolila da napadač Fenerbahčea uđe u šansu i matira golmana Razaka Brimu.

Gana je, inače, povela u 14. minutu iz penala koji je realizovao Andre Aju, a u prvih 45 minuta je i djelovala kao bolji tim...

Međutim, Senegal je u nastavku pokazao kakav napadački potencijal ima i da ni luksuz nepozivanja igrača kakav je Demba Ba ne mora da bude problem.

Izjednačenje je stiglo u 58. minutu kada je Mame Biram Dijuf prvo pogodio stativu, a onda odbijenu loptu vratio u mrežu. To je bio znak da tim Alana Žiresa do kraja juri trijumf, a nagrađen je u sudijskoj nadoknadi...

U istoj grupi, Južna Afrika je vodila protiv Alžira, potom promašila penal za 2:0, a onda je razbijena - "pustinjske lisice" su sa tri gola u 17 minuta slavile sa sigurnih 3:1.