Falio gol za 1/8 finala: Radulović se pobjedom oprostio od Kupa Azije

Libancima protiv Sjeverne Koreje trebala pobjeda od četiri gola razlike, a slavili su 4:1
423 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.01.2019. 19:23h

Samo jedan gol falio je Libanu crnogorskog trenera Miodraga Radulovića da se plasira u osminu finala Kupa Azije.

"Četinari" su danas u Šarjahu, u Emiratima, savladali Sjevernu Koreju sa 4:1, u posljednjem kolu grupe E.

Takva pobjeda nije bila dovolja za prolaz u drugu fazu - Liban je zauzeo treće mjesto u grupi, imao isti broj bodova i istu gol razliku kao Vijetnam u grupi D, ali ne ide dalje zbog fer-plej pravila.

Libanci su, naime, dobili više žutih kartona od Vijetnamaca, pa su završili peti na tabeli trećeplasiranih timova, a prva četiri su išla dalje.

Za prolaz, Radulovićevom timu je, dakle, bila neuphodna pobjeda od barem četiri gola razlike.

Nije bilo vremena za još jedan pogodak, jer je El Helve pogodio za 4:1 u osmom minutu sudijske nadoknade.

Prethodno, Sjeverna Koreja je povela preko Kvang-Rjonga u 9. minutu, dok su preokret donijeli Mičel u 27, El Helve u 65. i 98, kao i Matuk iz penala u 80. minutu.

Libanci su u prva dva kola poraženi od Katara i Saudijske Arabije sa po 2:0.

Radulović je već četiri godine na kormilu ove azijske selekcije.