Het-trik Mesija u La Korunji, pobijedili i Atletiko i Real

To je Mesiju bio 22. het-trik u Primeri, čime se izjednačio sa zemljakom Alfredom di Stefanom i Telmom Zarom, a Ronaldo ima jedan više.
3 komentar(a)
Ažurirano: 18.01.2015. 20:04h

Lionel Mesi je na pravi način odgovorio na dva gola Kristijana Ronalda - fenomenalni Argentinac je upisao het-trik u pobjedi Barselone (4:0) nad Deportivom u La Korunji i vratio svoj tim na bod zaostatka za najvećim rivalom. Ima, doduše, i meč više...

Real Madrid se mučio na gostovanju Hetafeu sve do 63. minuta, a onda je za samo 240 sekundi riješio sve dileme.

Prvo je Ronaldo pogodio mrežu domaćina nakon asistencije Karima Banzeme, a drugi pogodak je djelo Gareta Bejla. Sjajan, pošto je u punom trku neočekivano šutirao lijevom nogom.

Velike zasluge za gol Velšanina ima Hames Rodriges, koji je sjajno prošao po lijevoj strani i asistirao Velšaninu.

Konačan rezultat postavio je drugim golom na meču Kristijano Ronaldo (79). Opet je centrirao Rodrides, a Portugalac je glavom matirao Kodina. Ovo je 15. pobjeda za "kraljevski klub" ove sezone u Primeri.

A slavio je i gradski rival, Atletiko kući protiv Granade. "Kolćonerosi" su u 34. minutu poveli golom Marija Mandžukića sa penala, a u 87. minutu Raul Garsija je postavio konačan rezultat.

Atletiko uz utakmicu više, ima 41 bod, četiri manje od lidera Reala.