Barsa čudnim golovima Dembelea slomila otpor Levantea

Kod prvog se lopta nakon ispucavanja strijelca u prvom meču, Erika Kabakoa, odbila od njegove noge i lobovala Aitora Fernandesa, koji ju je samo minut kasnije praktično sam ugurao u mrežu
1386 pregleda 0 komentar(a)
Erik Kabako je pokušao da ispuca loptu, ali je pogodio Usmana Dembelea i lobovao svog golmana, Foto: ALBERT GEA

Tri kluba iz Barselone, po dva iz Madrida i Andaluzije i jedan iz Valensije boriće se za trofej u Kupu kralja.

Posljednja je vizu za četvrtfinale izborila Barselona, koja je nakon poraza u prvom meču (1:2) golovima nestašnog Usmana Dembelea za svega 104 sekunde, u 30. i 31. minutu, slomila otpor Levantea.

I nisu to bili obični pogoci, već je Francuz imao sreću kakva se ne viđa često - kod prvog se lopta nakon ispucavanja strijelca u prvom meču, Erika Kabakoa, odbila od njegove noge i lobovala Aitora Fernandesa, koji ju je samo minut kasnije praktično sam ugurao u mrežu.

Pogledajte ta dva „pogotka” i slobodno se nasmijte...

Na kraju je „blaugrana” slavila 3:0, jer je u 54. minutu pogodio i Lionel Mesi.

Crnogorski reprezentativac Nikola Vukčević za ovu utakmicu nije bio u protokolu Levantea...

Prije Barse, do četvrtfinala su stigli njen gradski rival Espanjol i Betis.

„Španci” su, nakon 2:2 u prvom meču, pred svojim navijačima porazili Viljareal 3:1, dok je „verdiblankosima” poslije 0:0 u Sevilji bio dovoljan remi na gostovanju Real Sosijedadu (2:2).

Ranije su do mjesta među osam najboljih stigli Real Madrid, Hetafe, Sevilja, Valensija i katalonska Đirona, koja je sinoć šokirala Atletiko na „Vanda Metropolitanu”.