Espanjol i Malaga u četvrtfinalu

Felipe Kaseido, Foto: Rcdespanyol.com
Ažurirano: 13.01.2015. 23:13h

Espanjol i Malaga prvi su izborili plasman u četvrtfinale Kup kralja. Levante je prošao zahvaljujući prednosti iz prvog meča, dok to nije uradila Valensija, koju je Espanjol eliminisao.

Valensija je imala 2:1 iz prve utakmice, ali je u 14. minutu revanša isključen Mustafi, pa se već tada mogao naslutiti konačan epilog u korist Espanjola.

Valensija je, istina, odolijevala do finiša, ali je domaćin golovima Felipea Kaseida u 79. i 89. minutu stigao do rezultata za plasman u četvrtfinale. Interesantno, Kaseida je u igru ušao u 73. minutu umjesto Lopesa.

Malaga je prošla Levante zahvaljujući pobjedi u prvom meču (2:0), jer je Levante slavio u revanšu 3:2.

Malaga je ispustila dva gola prednosti. Strijelci su bili Horta i Resio u 22. i 38. minutu.

Levante se probudio u nastavku, Baral je postigao dva gola za samo pet minuta, u 70. i 75.minut, a zatim je precizan bio i Huanfran u 85., ali to nije bilo dovoljno za potpuni preokret.