Barselona već u četvrtfinalu, Sevilja slavila u gostima

Nejmar, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 09.01.2015. 00:17h

Barselona je posao oko plasmana u četvrtfinale Kupa kralja završila, praktično, već u prvom meču osmine finala - Katalonci su na Kamp Nou deklasirali Elće 5:0.

Dvostruki strijelac bio je Nejmar, u 35. i 60. minutu, a u strijelce su se upisali još i Suares (40), Mesi iz penala (45) i Žordi Alba (56).

Sevilja je u gostima savladala Granadu sa 2:1 i ovim uspjehom tim Unai Emerija praktično je završila pola posla i mirno može da čeka revanš meč kod kuće.

Gosti su poveli u 32. minutu, poslije pogotka Đerarda Delofeua, da bi Kevin Gameiro najavio pobjedu svog tima golom u 53. minutu.

Ismael Bangura uspio je u 90. minutu da ublaži poraz Granade i donese domaćima kakvu-takvu nadu pred revanš.

Odigrano ranije: Almerija - Hetafe 1:1, Valensija - Espanjol 2:1, Atletiko Madrid - Real Madrid 2:0, Viljareal - Sosijedad 1:0, Malaga - Levante 2:0, Selta - Atletik Bilbao 2:4.