Čelzi ostao sam na čelu tabele, Siti i Junajted odgovorili pobjedama

50 pregleda 1 komentar(a)
Dijego Kosta, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.12.2014. 19:33h

Čelzi je u gradskom derbiju pobijedio Vest Hem 2:0, u prvom meču 18. kola Premijer lige, na otvaranju tradicionalnog "Boksing deja".

Tim Žozea Murinja slavio je golovima kapitena Džona Terija u 31. i Dijega Koste u 62. minutu, pa je Čelzi ostvario 14. pobjedu ove sezone u engleskom šampionatu, čime je zadržao lidersko mjesto.

Najzaslužiji za trijumf bio je napadač Dijego Kosta, koji je asistirao za prvi i dao drugi gol, što je njegov 13. pogodak u šampionatu.

U narednom kolu u nedelju "plavci" gostuju Sautemptonu, dok Vest Hem igra protiv Arsenala.

Na pobjedu Čelzija odgovorili su trijumfima i pratioci, Mančester sitija i Mančester junajteda.

Branilac titule Mančester siti završio je posao po sniježnoj vejavici protiv Vest Bromvič Albiona (3:1) već u prvom poluvremenu, kada je postigao sva tri gola, pa je zadržao minis tri boda u odnosu na vodeći Čelzi.

Domaćin, koji nastoji da odmakne od opasne zone, nije imao šansi da zaustavi zahuktali tim Manuela Pelegrinija, stigao je samo do počasnog pogotka.

Ubjedljiv je bio i Mančester junajted, predvođen dvostrukim strijelcem Vejnom Runijem, koji je na Old Trafordu lako pobijedio Njukasl (3:1) i ostao u trci za vodećim dvojcem.

"Ovo je fantastičan Božic. Dominirali smo svih 90 minuta i stvorili mnogobrojne prilike. Ja ne mislim da je slobodan dan igračima bila čudna odluka. To je veoma važan dan za porodice u Engleskoj, uostalom, u pitanju je bio samo jedan trening. U svakom slučaju, oni su odradili posao kako treba", rekao je trener Junajteda Luj Van Gal britanskim novinarima.

Liverpul je postigao jedan, ali vrijedan gol za pobjedu na gostujućem terenu protiv Barnlija (1:0).

Priključak u vrhu tabele zadržao je i Sautempton osvojivši sva tri boda na gostovanju Kristal Palasu (3:1).

Dan je zatvoren pobjedom Arsenala protiv gradskog rivala Kvins Park Rendžersa sa 2:1.

Ovim uspjehom tim Arsena Vengera približio se na pet bodova trećeplasiranom Mančester junajtedu na poziciji koja vodi direktno u Ligu šampiona.

Arsenal je prvu priliku da dođe do prednosti imao u 9. minutu, ali je jedanaesterac Sančesa odbranio golman KPR-a Robert Grin.

"Tobdžije" su imale vođstvo od 2:0, a drugi gol postigli su oslabljeni, desetak minuta nakon što je Olivije Žiru zaradio crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Gostujući KPR pokušavao je da iskoristi brojčanu prednost i dođe barem do remija, stvorio je brojne šanse u završnici, ali je postigao samo počasni pogodak iz penala.

Kao jedina iznenađenja mogu se smatrati pobjede Stouka u gostima protiv Evertona (1:0) i Hala u Sanderlendu (3:1).

Čelzi - Vest Hem 2:0 (Teri 31, Kosta 62)

Barnli - Liverpul 0:1 (Sterling 62)

Kristal Palas - Sautempton 1:3 (Dan 86 - Mane 17, Bertran 48, Aldervajreld 53)

Everton - Stouk 0:1 (Krkić 38)

Lester - Totenhem 1:2 (Liloa 48 - Kejn 1, Eriksen 71)

Mančester junajted - Njukasl 3:1 (Runi 23, 36, Van Persi 53 - Sise 87. penal)

Sanderlend - Hal 1:3 (Džonson 1 - Ramirez 32, Čester 51, Jelavić 90+6)

Svonsi - Aston Vila 1:0 (Sigurdson 13)

VBA - Mančester Ssiti 1:3 (Braun 86 - Fernando 8, Jaja Ture 13. penal, Silva 34)

Arsenal - Kvins Park Redžers 2:1 (Sančez 37, Rosicki 65 - Ostin 79. penal)

Tabela: Čelzi 45 bodova, Mančester siti 42, Mančester junajted 35, Sautempton 32, Vesthem 31, Totenhem, Arsenal 30, Svonsi 28, Liverpul 25, itd.