Rasing prvak Argentine nakon 13 godina

Rasing Aveljaneda, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.12.2014. 17:41h

Foto-finiš u Argentini je pripao Rasingu, River Plata je izvisila za titulu i utješila se trofejom u Sudamerikana kupu.

Popularni Akademija iz Aveljanede je u posljednjem kolu na svom terenu savladala Godoj Krus sa 1:0 i osvojila prvu titulu nakon 13 godina posta, a tek drugu od daleke 1966.

River je tako izvisio s dva boda manje, iako je savladao Kilmes u gostima, jer je mogao da bude šampion jedino uz trijumf i poraz Rasinga.

Da je Rasing odigrao neriješeno protiv Godoj krusa, dva tima bi u direktnom duelu odlučivali o peharu.

"Zbog ovoga sam se vratio kući, ispunio sam san. Rasing je moj život", rekao je Dijego Milito, koji je učestvovao i u osvajanju titule 2001. godine.

Milito je sada učestvovao sa šest pogodaka, a jedini gol u posljednjem meču na stadionu "Huan Domingo Peron" dao je Adrijan Rikardo Senturion u 49. minutu u praktično prvom ozbiljnijem napadu domaćina u drugom poluvremenu.

"Imali smo problema na startu prvenstva, nije baš sve krenulo kako smo željeli. Ali, ligu smo počeli s praktično novim sastavom i trebalo je vremena da sve dođe na svoje. Ova titula je za navijače koji su nas nevjerovatno bodrili", kazao je trener Rasinga Dijego Koća.