Baša promašio penal u pobjedi Lila, poraz PSŽ-a

Marko Baša, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.12.2014. 21:21h

Crnogorski reprezentativac Marko Baša nije realizovao penal već u 2. minutu duela sa Tuluzom, što nije demoralisalo njegove saigrače koji su se do kraja meča lako obračunali s gostima (3:0).

Sidibe u 7, Mendes u 50. i Ro u 77. minutu donijeli su "mastifima" ubjedljivu pobjedu s igračem više, jer su gostiju cijelu utakmicu igrali s desetoricom zbog isključenja Spana u 1. minutu (skrivio penal).

Osamnaesta runda francuskog šampionata donijela je i prvi ovosezonski poraz šampiona, Pari Sen Žermena, koji je senzacionalno pao na gostovanju Gengamu (1:0).

Iako su već u 5. minutu imali veliku šansi preko Kavanija, "sveci" do kraja meča nisu pronašli odgovor za odbranu domaćih, i ne samo to - domaći su u 11. minutu preko Pjeda postigli odlučujući gol.

PSŽ ipak nije izguibio korak za vodećim Marsejom, koji mu i dalje bježi samo bod nakon poraza od Monaka u derbiju kola (1:0). Jedini gol u Monte Karlu postigao je Silva u 67. minutu.