Savić dao gol i autogol, Milanu derbi protiv Napolija

Stefan Savić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.12.2014. 21:53h

Stefan Savić je odigrao praktično perfektan meč u Ćezeni, dao je gol, a golman Fiorentine Neto je učinio da pored imena crnogorskog defanzinvca stoji da je postigao i - autogol!

"Viola" je slavila sa 4:1, Savić je pogodio za 2:0, a onda i glavom sa 20 metara vratio loptu svom čuvaru mreže koji je na čudan način dozvolio da mu ona prođe ispod noge i utakmica je odjednom živnula...

Ipak, domaćin nije imao snage za preokret, pa je Fiorentini treći uzastopni trijumf na strani obezbijedio Gonsalo Rodriges. U sudijskoj nadoknadi je potop domaćina potpisao Munir el Hamdaui.

Juventus je kiksao drugi put zaredom, a Sampdorija po ko zna koji put ove sezone pokazala da je ekipa od koje se s pravom plaši pola Italije.

U jednom od derbija kola nije bilo pobjednika (1:1), pa je Dorija ostala neporažena i šesti put zaredom u Seriji A.

Tim Siniše Mihajlovića, naime, ima jedan jedini poraz ove sezone, i to od Intera 29. oktobra kada je Mauro Ikardi u sudijskoj nadoknadi iskoristio penal i donio "crno-plavima" trijumf od 1:0.

Pored tog poraza, Sampdorija ima skor od šest pobjeda i osam remija...

Juve je dominaciju u prvom poluvremenu krunisao u 12. minutu kada je Patris Evra glavom nakon kornera Klaudija Markizija matirao Serhija Romera, ali je Mihajlović je na startu drugog poluvremena uveo „džokera“ Manola Gabjadinija, igrača koji je u vlasništvu Sampdorije i Juventusa (očekuje se da u januaru pojača Napoli).

Gabjadini je dao doprinos već u 51. minutu kada je majstorski s ivice kaznenog prostora pogodio mrežu i najavio iznenađenje na „Juventus areni“.

Šampion nakon toga nije imao rješenja, pa je Sampdorija imala dvije solidne prilike i da odnese sva tri boda iz Torina... Na klupi gostiju je bio i crnogorski napadač Luka Đorđević.

„Dama“ sada ima samo bod više od Rome, jer je "vučica" konačno iskoristila kiks prvaka i ostvarila tri boda u Đenovi.

Rimljani su na "Ferarisu" slavili pogotkom Rađe Naingolana u 40. minutu, a prethodno je domaćin ostao s igračem manje jer je isključen golman Matija Perin.

Adem Ljajić je tada promašio penal, ali je Belgijanac samo devet minuta kasnije riješio meč...

A Milan je na samo dva boda od Lacija, Đenove i Sampdorije koji drže treće mjesto.

"Rosoneri" su u derbiju bili bolji od Napolija sa 2:0 golovima Žeremija Meneza i Đakoma Bonaventure.

Napolitanci nisu pobijedili već četiri utakmice, a ovo im je prvi poraz nakon tri remija.

Milan - Napoli 2:0 (Menez 6, Bonaventura 52)

Juventus - Sampdorija 1:1 (Evra 12 - Gabjadini 51)

Đenova - Roma 0:1 (Naingolan 40)

Parma - Kaljari 0:0

Udineze - Verona 1:2 (Di Natale 31 - Toni 45+1, Hristodopulos 46)

Ćezena - Fiorentina 1:4 (Savić (autogol 60 - Valero 44, Savić 48, Rodriges 79, El Hamdaui 90+3)