Bajernu za četiri gola trebalo 14 minuta, Borusija opet izgubila

64 pregleda 0 komentar(a)
Julijan Šiber, Foto: Beta/AP Photo/Andrew Medichini
Ažurirano: 13.12.2014. 19:42h

Borusija nikako ne uspijeva da izađe iz opasne zone, a nakon poraza u Berlinu od Herte, devetog u 15 kola, više nema dileme da "milionere" čeka teška bitka do kraja sezone.

"Milioneri" su na Olimpijskom stadionu, na kojem su imali podršku čak 20 hiljada navijača, izgubili sa 1:0, a u velike probleme ih je uvalio Julijan Šiber, do ljetos igrač Jirgena Klopa.

Šiber je pogodio u 40. minutu i interesantno postigao treći gol u ukupno pet mečeva u karijeri protiv Borusije. U žuto-crnom dresu je pogodio isto toliko puta, ali mu je za tu brojku trebalo 35 mečeva...

Duel u Berlinu će se pamtiti i po povratku nakon povrede Jakuba Blaščikovskog. Poljak je za Borusiju odigrao skoro 60 minuta, a bio je na terenu prvi put još od januara kada je pokidao ligamente.

Borusija je na dnu, a na vrhu se ne mijenja ništa, i neće dok Bajern igra ovako lagano protiv njemačkih protivnika.

Bavarci su 58 minuta imali 0:0 u Augsburgu, a onda su za svega 14 minuta postigli četiri - domaćina je otvorio Mehdi Benatija, a upisali su se i Arjen Roben (dva puta) i Robert Levandovski.

Šalke se očigledno uspavao nakon plasmana u osminu finala Lige šampiona. Tri boda sa "Feltins arene" odnio je Keln (2:1), i to mu je prva pobjeda u Gelzenkirhenu još od 1993.

Takođe, Roberto di Mateo je upisao prvi bundesligaški poraz kod kuće na klupi "kraljevsko-plavih".

Augsburg - Bajern 0:4 (Benatija 58, Roben 59, 71, Levandovski 68)

Frajburg - Hamburger 0:0

Herta - Borusija D. 1:0 (Šiber 40)

Šalke - Keln 1:2 (Sane 85 - Udža 46, Leman 67)

Verder - Hanover 3:3 (Junuzović 36, Lorencen 55, Šelke 89 - Štindl 12, Hoselu 62, Kijotake 64)

Majnc - Štutgart 1:1 (Gajs 38 - Kostić 72)