Šaf pobijedio svoj Verder

Tomaš Šaf, Foto: Www.google.com
Ažurirano: 07.12.2014. 18:40h

Centralna figura njemačkih medija u 14. kolu je bio Tomaš Šaf.

Šaf je čitavu karijeru proveo u Verderu - šest godina u mlađim kategorijama, dvije u drugom timu Verdera i 17 u seniorskom sastavu.

Ali, na tome se nije zaustavila legenda kluba iz Bremena, pošto je nakon završetka igračke karijere od 1999. godine postao šef stručnog štaba prvog tima Verdera i vodio ga sve do 2013. kada je sjeo na klupu Ajntrahta.

I Šaf nije imao milosti prema "svom Verderu" pošto ga je deklasirao 5:2 u posljednjem meču 14. kola.

Aleksander Majer je načeo Verder u 34. minutu, da bi Teodor Gebre Selasije u 45. izjednačio.

Nije se dugo čekalo na vođstvo u drugom dijelu pošto je Haris Seferović u 52. donio prednost domaćinu, a Majer 16 minuta kasnije postigao svoj drugi, a treći pogodak za Ajntraht.

Do kraja meča se bivši prvak Njemačke upisao još dva puta, a strijelci su bili Stefan Ajgner u 76. i Mark Štendera u 80...

Hamburger igra po sistemu toplo-hladno, pošto je u posljednjih pet mečeva zabilježio tri pobjede i dva poraza.

Posljednji trijumf je ekipa Josefa Zimbauera upisala protiv Majnca 2:1 kod kuće.

Kleber se najbolje snašao u gužvi i doveo u prednost Hamburger u 32. minutu.

U 54. Rafael van der Vart je bio siguran sa bijele tačke za 2:0, a Šinđi Okazaki je u 89. minutu postavio konačan rezultat.