Bajern bolji od Bajera, Šalke deklasirao Štutgart

Maksim Čupo-Moting, Foto: Beta/AP Photo/Andrew Medichini
Ažurirano: 06.12.2014. 19:47h

Nakon tri vezana poraza u gostima u ligi Šalke je pokazao da je kriza prošlost - tim Roberta di Matea je deklasirao Štutgart sa 4:0 i došao na samo bod od treće pozicije koju drži Augsburg.

U gradu Mercedesa "kraljevsko-plavi" su sve završili do 21. minuta kada su vodili sa nedostižnih 3:0 - dva puta se upisao Maksim Čupo-Moting, a pogodio je i Maks Majer.

Šalke je potom stao na loptu, nije dozvolio "švabama" da se vrate u meč, a tačku na trijumf stavio je Čupo-Moting u 61. i kompletirao het-trik.

Ovo je Šalkeu prva pobjeda u gostima od kada je Di Mateo na klupi, a debitovao je u pobjedi na "Feltins areni" nad Hertom 18. oktobra.

Borusija je u Menhengladbahu bila bolja od Herte sa 3:2, dok je Volfsburg nastavio potjeru za Bajernom pobjedom u Hanoveru od 3:1.

Kevin de Brujne, Bas Dost i Maks Arnold lansirali su "vukove" ka pobjedi na komplikovanom gostovanju koji imaju sedam bodova manje od lidera Bajerna.

Bavarci su u derbiju minimalnim rezultatom, ali prilično rutinski, savladali Bajer. Jedini gol na "Alijanc areni" postigao je Frank Riberi u 51. minutu.

Bajern - Bajer 1:0 (Riberi 51)

Hanover - Volfsburg 1:3 (Hoselu 45+1 - De Brujne 4, Dost 69, Arnold 85)

Keln - Augsburg 1:2 (Udža 13 - Đurđić 53, Esvajn 90)

Borusija M. - Herta 3:2 (Jančke 9, Rafael 53, Azar 87 - Šiber 45, Kalu 90+1)

Paderborn - Frajburg 1:1 (Kačunga 88 - Darida 18)

Štutgart - Šalke 0:4 (Čupo-Moting 1, 21, 61, Majer 10)