Iako nije igrao, Rudaru jesenja titula

3 komentar(a)
Budućnost - Mladost, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 06.12.2014. 14:03h

Kišno vrijeme, ali i loši tereni, uzrokovali su odlaganje dvije utakmice, u Budvi i Kotoru, ali i svega osam postignutih golova, od čega pet na Trešnjici - iako nije igrao, Rudar je stigao do jesenje titule, pošto su najbliži pratioci, Sutjeska i Mladost samo remizirali.

Odložene utakmice najvjerovatnije će biti odigrane u srijedu.

Sutjeska je remizirala u Petrovcu 1:1. Šampion je poveo golom Stevana Kovačevića u 62. minutu. Konačan rezulat, dva minuta kasnije, postavio je Jasmin Mugović.

Od 57. minuta fudbaleri Petrovca i Sutjeske igrali su prvi put pod reflektorima.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Budućnosti i Mladosti, koji su pod Goricom igrali 0:0.

Lovćen je u Golubovcima pobijedio Zetu 3:2 i ostvario drugu uzastopnu, ukupno osmu pobjedu ove sezone.

Cetinjski tim poveo je golovima Milana Vušurovića u 4. i Dejana Bogdanovića u 7. minutu sa 2:0. Autogolom Miloša Radunovića domaćin je smanjio na 2:1 u 11, dok je dva minuta kasnije izjednačio Nenad Šofranac. Pitanje pobjednika riješio je Nikola Vujović u 45. minutu.

Grbalj je u Radanovića pobijedio Berane 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Branislav Janković u 71. minutu.

Vujović najbolji strijelac u jesenjem dijelu šampionata

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 12 postignutih golova najbolji je strijelac jesenjeg dijela šampionata Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović je drugi sa 11 golova, Petar Orlandić iz Zete postigao je devet, Luka Rotković iz Mornara i Stevan Kovačević iz Sutjeske po osam, a po gol manje napadač Mladosti Bogdan Milić i Žarko Grbović iz Mogrena.

Napadač Grblja Darko Nikač i Ivan Knežević iz Mladosti po šest puta zatresli su protivničku mrežu, dok su po pet golova postigli Ivan Jablan (Grbalj), Nedeljko Vlahović (Rudar), Benjamin Kacić (Petrovac) i Draško Božović iz Lovćena.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Vladimir Jovović (Sutjeska), Marko Šćepanović (Mladost), Aleksandar Vujačić (Budućnost), Goran Burzanović (Zeta), Japanac Kohei Kato (Rudar) i Danilo Tomić (Petrovac).

Po tri gola postigli su Vule Vujačić (Mogren), Miloš Đalac i Miroje Jovanović (Mladost), Marko Đurović i Milan Vušurović (Lovćen), Fukui Masato (Sutjeska), Luka Maraš, Aleksandar Šćekić i Miloš Nikezić (Bokelj), Nebojša Đalović (Berane), Igor Ivanović (Rudar) i Branislav Janković (Grbalj).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.