Pobjede favorita, Rudar i dalje na čelu

2 komentar(a)
Rudar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 29.11.2014. 14:08h

Podatak da na tabeli Telekom Prve lige nije bilo pomjeranja, ni naprijed, ni nazad, govori da su svi favoriti opravdali očekivanja - lider Rudar je na svom terenu, nakon preokreta, porazio Zetu i sačuvao lidersku poziciju.

Do 12. pobjede ove sezone Pljevljaci su došli golovima Ivan Ivanovića u 41. i Igora Ivanovića u 67. minutu. Jedini pogodak za Zetu postigao je Petar Orlandić u 33. minutu.

Šampion Sutjeska je u gostima pobijedila "fenjeraša" Berane 2:0. Do 11. trijumfa ove sezone došla je golovima Stevana Kovačevića u 55. i Matije Vujovića u 93. minutu.

Isti učinak ima i Mladost, koja je u podgoričkom naselju Stari aerodrom, golovima Miloša Đalca u 49. i Ivana Kneževića u 56. minutu, savladala Petrovac 2:0.

Budućnost je nastavila uspješnu tradiciju u Baru, gdje je danas savladala Mornar 1:0. To je četvrta pobjeda, uz tri remija, Podgoričana na Topolici.

Odlučujući pogodak, za deseti trijumf podgoričkog tima, postigao je Admir Adrović u 32. minutu.

Seriju od četiri uzastopna poraza prekinuo je Lovćen koji je na Cetinju savladao Bokelj 4:1.

Do pobjede, sedme ove sezone, došao je golovima Vladana Tatara u 45, Luke Vujanovića u 66. i 75. i Draška Božovića u 86. minutu.

Jedini pogodak za Bokelj postigao je Dejan Pržica u 83. minutu.

Grbalj je u Radanovićima pobijedio Mogren 4:2, golovima Darka Nikača u 3. i 40, Ivana Jablana u 59. i Branilsava Jankovića u 73. minutu.

Pogotke za Mogren postigli su Žarko Grbović u 15. i Luka Petričević u 30. minutu.

Lista strijelaca: Vujović i dalje vodeći, Adrović smanjio zaostatak

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 12 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi najboljih strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović je drugi sa 11 golova, Petar Orlandić iz Zete postigao je devet, Luka Rotković iz Mornara osam, a po gol manje napadač Mladosti Bogdan Milić, Žarko Grbović iz Mogrena i Stevan Kovačević iz Sutjeske.

Napadač Grblja Darko Nikač, Draško Božović iz Lovćena i Ivan Knežević iz Mladosti po šest puta zatresli su protivničku mrežu, po pet golova postigli su Ivan Jablan (Grbalj), Nedeljko Vlahović (Rudar) i Benjamin Kacić (Petrovac), dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisali Vladimir Jovović (Sutjeska), Marko Šćepanović (Mladost), Aleksandar Vujačić (Budućnost), Goran Burzanović (Zeta), Japanac Kohei Kato (Rudar) i Danilo Tomić (Petrovac).

Po tri gola postigli su Vule Vujačić (Mogren), Miloš Đalac i Miroje Jovanović (Mladost), Marko Đurović (Lovćen), Fukui Masato (Sutjeska), Luka Maraš, Aleksandar Šćekić i Miloš Nikezić (Bokelj), Nebojša Đalović (Berane) i Igor Ivanović (Rudar).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.