Arsenal prošao, Juve na korak

Mario Mandžukić, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.11.2014. 21:55h

Arsenal, Atletiko Madrid i Bajer Leverkuzen osigurali su plasman u osminu finala Lige šampiona. „Tobdžije” i „kolćonerosi” pobjedama, a “farmaceuti” - porazom, jer je Zenit u Sankt Peterburgu savladao Benfiku i eliminisao je iz trke za nokaut fazu.

Juve blizu, nada za Liverpul

Juventus je pobjedom u Malmeu došao na korak od završnice (treba mu bod kod kuće sa Atletikom u posljednjem kolu), dok je Liverpul i remijem u Ludogorecu obezbijedio šansu da sve riješi pobjedom nad Bazelom u posljednjem kolu.

To je epilog mečeva 5. kola Lige šampiona u kojem su viđene i dobre individualne performanse - Mario Mandžukić je postigao prvi het-trik u dresu Atletika, Kristijano Ronaldo se golom na “St.Jakobu” izjednačio sa Raulom na drugom mjestu vječne liste strijelaca LŠ (vodeći Mesi bježi dva gola), dok je talentovani Francuz Jaja Sanogo postigao prvi gol u dresu Arsenala ikada.

I ne samo to - Šansel Mbeba Mangalu, napadač Anderlehta, za koga niko sa sigurnošću ne može da tvrdi koliko ima godina (zvanično 20, iako je u tri dosadašnja kluba predstavljen sa tri različita godišta), srušio je Galatasaraj sa dva gola i obezbijedio Belgijancima plasman u Ligu Evrope, a Turke ostavio na dnu.

Olakšanje za Vengera

Nakon očajnih rezultata u Premijer ligi, pobjeda nad Dortmundom i plasman u drugu fazu Lige šampiona stigli su kao olakšanje za Arsena Vengera.

"Šta je presudilo? Konačno smo bili dobri u odbrani", kazao je francuski trener.

Njegov zemljak Sanogo otvorio je “milionere” već u 73. sekundi, a pobjedu je osigurao Aleksis Sančes.

Još jedna šansa za Liverpul

Liverpul igra katastrofalno ove sezone, u tu sliku se i dijelom uklapa remi 2:2 na gostovanju Ludogorecu, ali će četa Brendana Rodžersa imati još jednu šansu da sve ispravi - u posljednjem kolu na „Enfild roudu” treba joj pobjeda protiv Bazela za prolaz dalje.

"Mislim da smo zaslužili da sve odlučujemo u posljednjem kolu pred našim navijačima", kazao je trener Brendan Rodžers.

Napadač Riki Lambert postigao je prvi gol u Ligi šampiona.

"Srećan sam, a sada napadamo osminu finala", rekao je Lambert.

Tok utakmica:

89. min: Prelijep gol Karlosa Teveza za potvrdu trijumfa "stare dame".

86. min: Mbemba drugi put trese mrežu u Briselu i Anderleht sada hita ka trijumfu.

88. min: Gjorgi Terzijev je savladao Minjolea za 2:2.

72. min: "Kneževi" slave Lukasa Okamposa Monako vodi u Njemačkoj.

65. min: Het-trik Mandžukića protiv Olimpijakosa. Ovo je peti pogodak na petom meču Lige šamiona za hrvatskog napadača.

62. min: Drugi gol Marija Mandukića, a asistenciju je upisao Arda Turan.

58. min: Aleksis Sančes je matirao golmana Dortmunda Romana Vajdenfelera, pa sada Arsenal vodi 2:0.

49. min: Fernando Ljorente je doveo u prednost Juventus, nakon asistencije Klaudija Markizija.

45. min: Mbemba je zatresao mrežu Galatasaraja i Anderleht je poveo na isteku prvog poluvremena.

38. min: Atletiko Madrid je udvostručio prednost, strijelac je bio Mario Mandžukić.

37. min:Liverpul je preokrenuo a režiser takvog scenarija je bio Džordan Henderson.

36. min: Solo prodor Karima Benzeme koji je asistirao najboljem igraču Real Madrida Kristijanu Ronaldu i vođstvo Madriđana u Švajcarskoj.

Real Madrid pritiska i stvara šanse protiv Bazela preko Kristijana Ronalda i Gereta Bejla, ali bezuspješno.

Juventus prijeti u Švedskoj, ali Malme uspijeva da se odbrani.

9. min: Raul Garsija je doveo u prednost Atletiko Madrid protiv Olimpijakosa na "Visente Kalderonu".

8. min: Nije se dugo čekalo na izjednačenje u Bugarskoj. Riki Lambert je izjednačio i Liverpul se vraća u igru.

3. min: Dani Abalo je iskoristio grešku Simona Minjolea i doveo u vođstvo Ludogorec protiv Liverpula.

2. min: Arsenal već vodi protiv Dortmunda. Pogodio je Sanogo.