Budućnost, Petrovac, Mladost i Sutjeska u polufinalu

63 pregleda 0 komentar(a)
Mladost - Zeta, Foto: Vijesti
Ažurirano: 26.11.2014. 16:36h

Fudbaleri Budućnosti posljednji su izborili plasman u polufinale Kupa Crne Gore.

Budućnost je danas u Podgorici, u revanš meču četvrtfinala, pobijedila Grbalj 1:0.

Prvi duel u Radanovićima završen je 0:0.

Odlučujući pogodak postigao je Miloš Pavićević u 48. minutu.

Plasman u polufinale ranije danas izborili su Petrovac, Sutjeska i Mladost.

Branilac trofeja, cetinjski Lovćen, nastup u Kupu Crne Gore završio je u četvrtfinalu.

Lovćen je na Cetinju, u revanš meču četvrtfinala, igrao sa Petrovcem neriješeno 1:1.

Petrovac je prvi duel pred svojim navijačima dobio 1:0 i zahvaljujući tom trijumfom izborio polufinale.

Domaćin je poveo golom Draška Božovića u 23. minutu. Izjednačio je Ivan Pejaković u 68. minutu i svom timu donio plasman u polufinale.

Sutjeska je u Baru poražena od Mornara 2:0, ali je nastavak takmičenja izborila zahvaljujući pobjedi u Nikšiću od 3:0.

Barski tim do pobjede u revanšu došao je golovima Dejana Jovančova u 68. i Balše Božovića u 72. minutu.

Polufinalistu u duelu Mladosti i Zete odlučili su jedanaesterci, nakon što je i revanš meč na Starom aerodromu, kao i prvi u Golubovcima, završen bez golova.

U penal seriji uspješnija je bila Mladost i slavila 4:3.

Precizni sa 11 metara bili su Miloš Lakić, Radule Živković, Miloš Đalac i Bogdan Milić, dok je golman Zete Danijel Petković odbranio jedanaesterac Ivaniu Kneževiću.

Pogotke za Zetu postigli su Patar Orlandić, Miljan Vlaisavljević i Nenad Šofranac, dok je golman Mladosti Mileta Radulović odbranio udarce Bojana Kopitovića i Marka Čolakovića.