Beranci zaslužili remi uprkos zaostatku od dva gola

1 komentar(a)
Budućnost-Mogren, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 22.11.2014. 22:44h

Mogren je u derbiju začelja krenuo furiozno i do sredine poluvremena vodio je sa 2:0. No, gosti iz Berana se nijesu predavali, pa su do trećeg remija došli u finišu.

A Mogren je zahvaljujući raspoloženom Žarku Grboviću do vođstva došao iz prve šanse u 12. minutu. Grbović je raspalio po lopti sa 20 metara i neodbranjivo pogodio donji lijevi ugao gola Kastratovića.

Isti igrač je devet minuta kasnije sjajno utrčao na fenomenalno ubacivanje Zeca i majstorski je prebacio golmana Berana.

Očekivalo se da će domaćin rutinski sačuvati veliku prednost i slaviti drugi uzastopni trijumf, ali gosti su iskoristili pretjerano slavlje i dekoncentraciju igrača Mogrena, da se već u narednom napadu vrate u igru. Pogodio je Đukanović poslije kornera Rajkovića u 24. minutu.

Osokolili su se gosti, u 34. minutu imali zicer preko Zejnilovića, koji je bio neprecizan.

U nastavku nije bilo šansi sve do 61. minuta, kada Ćosić ni iz dva pokušaja nije uspio da poveća prednost.

Beranci se nijesu predavali, ali je Tmušić na desetak minuta do kraja propustio dvije prilike iz kontri.

Ipak, upornost se gostima isplatila u 82. minutu, kada je Vukićević bio precizan nakon centaršuta Tmušića. Beranci su imali čak i šansu za totalni preokret i prvu pobjedu, ali Nerić nije pogodio.