Bajern nemilosrdan, samo remi "milionera"

Bajern, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.11.2014. 19:46h

Bajern je do vrha napunio mrežu Hofenhajma (4:0), upisao i devetu pobjedu u ligi ove sezone, a Pepa Gvardiolu je vjerovatno mnogo više od trijumfa usrećio povratak Bastijana Švajnštajgera, koji je odigrao prvi zvanični meč još od finala Svjetskog prvenstva...

U Minhenu je Mario Gece evrogolom u 23. minutu načeo goste, potom se do poluvremena upisao i Robert Levandovski, a u drugom su na red došli Arjen Roben i Sebastijan Rode, i to na asistenciju Švajnštajgera.

Bavarci su dočekali i poraz Volfsburga od Šalkea (3:2), pa su sada mirni na prvom mjestu - imaju sedam bodova više od "vukova".

A Borusija iz Dortmunda je opet razočarala, nakon što joj je u Paderbornu bilo malo i vođstvo od 2:0 (Pjer-Emerik Obamejang i Marko Rojs već u prvom poluvremenu).

Domaćin je kasnije stigao do remija, a potpisao ga je Mahir Saglik u 82. minutu. Dodatni problem za Jirgena Klopa mogla bi da predstavlja povreda Rojsa, koja je izgleda teže prirode.

Borusija M. - Ajntraht 1:3 (Nortvajt 5 - Štendera 54, Majer 57, Inui 74)

Bajern - Hofenhajm 4:0 (Gece 23, Levandovski 40, Roben 82, Rode 87)

Hanover - Bajer 1:3 (Gulselam 60 - Kisling 46, Son 59, Belarabi 71)

Majnc - Frajburg 2:2 (Dijas 27, Bel 89 - Šmid 30, Mehmedi 58)

Paderborn - Borusija D. 2:2 (Rup 60, Saglik 82 - Obamejang 12, Rojs 45+1 )

Šalke - Volfsburg 3:2 (Čupo-Moting 10, 22, Fuhs 25 - Olić 37, Bendtner 74)

Keln - Herta 1:2 (Udža 58 - Berens 28, Nđeng 86)