Bez golova kraj Bistrice, Rudar sam na čelu tabele

3 komentar(a)
FK Rudar, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 22.11.2014. 14:07h

Zahvaljujući remiju bez golova na stadionu kraj Bistrice u derbiju između Sutjeske i Mladosti, Rudar je, uz kanonadu u Kotoru, novi samostalni lider prvenstva.

Rudar je u Kotoru savladao Bokelj 5:1, a do treće uzastopne, ukupno 11. pobjede ove sezone, vodili su ga Japanci Riota Noma u 25. i 31. i Kohei Kato u 37, Nemanja Mijušković u 52. i Vasilije Jovović u 87. minutu.

Jedini pogodak za Bokelj postigao je Luka Maraš u 86. minutu.

Budućnost pod Goricom pobijedila Lovćen 2:0 i nakon dva uzastopna poraza upisala pobjedu, devetu ove sezone. Do pobjede došla je golovima Milivoja Raičevića u 41. i Denija Hočka u 69. minutu.

Zeta je u Golubovcima savladala Grbalj 2:1, golovima Gorana Burzanovića u 24. i Bojana Kopitovića u 84. minutu. Jedini pogodak za Grbalj postigao je Darko Nikač u 16. minutu.

Mornar je kao gost savladao Petrovac 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Luka Rotković u 89. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Mogrena i Berana, koji su u Budvi igrali 2:2.

Domaćin je golovima Žarka Grbovića u 12. i 23. minutu poveo 2:0. Smanjio je Nenad Đukanović u 25, a konačan rezultat postavio je Dragoslav Vukićević u 82. minutu.

Vujović i dalje vodeći strijelac

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 12 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi najboljih strijelaca Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović je drugi sa deset golova, Petar Orlandić iz Zete i Luka Rotković iz MOrnara postigli su po osam, gol manje napadač Mladosti Bogdan Milić, dok su po šest puta zatresli mrežu Žarko Grbović iz Mogrena i Stevan Kovačević iz Sutjeske.

Po pet golova postigli su Nedeljko Vlahović (Rudar), Draško Božović (Lovćen), Ivan Knežević (Mladost) i Benjamin Kacić (Petrovac), dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisali Vladimir Jovović (Sutjeska), Darko Nikač i Ivan Jablan (Grbalj), Marko Šćepanović (Mladost), Aleksandar Vujačić (Budućnost), Goran Burzanović (Zeta), Japanac Kohei Kato (Rudar) i Danilo Tomić (Petrovac).

Po tri gola postigli su Vule Vujačić (Mogren), Miroje Jovanović (Mladost), Marko Đurović (Lovćen), Fukui Masato (Sutjeska), Lukaq Maraš, Aleksandar Šćekić i Miloš Nikezić (Bokelj) i Nebojša Đalović (Berane).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj cfudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.