Španija sigurna kod kuće, novi trijumf Slovačke

Španija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.11.2014. 22:21h

Španija je pobijedila selekciju Bjelorusije sa 3:0, u četvrtom kolu grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Španci su poveli sjajnim golom Iska u 16. minutu, nekoliko trenutaka kasnije na 2:0 povisio je Serhio Buskets, a konačan rezultat postavio je Pedro u 55. minutu.

Izabranici Visentea del Boskea imali su imperativ pobjede na ovom meču zbog poraza od Slovačke, koja je nastavila sa dobrim partijama i zadržala prvo mjesto u grupi sa maksimalanim učinkom.

Slovaci su u gostima savladali Makedoniju 2:0, a goste su do trijumfa u Skoplju predvodili Kučka i Nemet.

U grupi E Švajcarska je deklasirala Litvaniju sa 4:0 uz dva gola Đerdana Šaćirija.

Engleska je poslije preokreta pobijedila Sloveniju (3:1), uz dva gola Danija Velbeka, dok je kapiten Vejn Runi jubilarni 100. nastup u dresu nacionalnog tima krunisao pogotkom.

Runi je ujedno postao i najmlađi engleski fudbaler koji je ušao u "klub 100", pošto je prošlog mjeseca napunio 29 godina.

Prije njega više od 100 mečeva u reprezentaciji Engleske odigrali su Bili Rajt, Bobi Čarlton, Bobi Mur, Piter Šilton, Dejvid Bekam, Stiven Džerard, Ešli Kol i Frenk Lampard.

Grupa C

Luksemburg - Ukrajina 0:3 (Jarmolenko 33, 53, 56)

Makedonija - Slovačka 0:2 (Kučka 25, Nemet 38)

Španija - Bjelorusija 3:0 (Isko 18, Buskets 19, Pedro 55)

Grupa E

Engleska - Slovenija 3:1 (Runi 59. penal, Velbek 65, 72 - Henderson 57. auto gol)

San Marino - Estonija 0:0

Švajcarska - Litvanija 4:0 (Arlauskis 66. auto gol, Šar 68, Šaćiri 80, 90)