Crna Gora remizirala sa Švedskom

Ažurirano: 15.11.2014. 21:50h

Kraj meča: Crna Gora - Švedska 1:1! Gosti su poveli golom Ibrahimovića u 9.minutu, a naša selekcija je izjednačila iz penala koji je u 80. minutu realizovao Jovetić.

92. minut: Ekdal je pogodio mrežu Crne Gore, ali je sudija poništio gol zbog faula u napadu!

90. minut: Igraće se tri minuta nadoknade

89. minut: Telin je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola

88. minut: Odlična solo akcija Bećiraja, oslobodio se trojice igrača, ali je njegov šut zaustavio Isakson

86. minut: Žuti karton za Kalstroma

86. minut: Posljednja izmjena za Švedsku, Telin je zamijenio Zengina

84. minut: Pokušao je iz distance Durmaz, ali je Božović siguran

81. minut: Ekdal je promašio zicer za 2:1, sa nekolio metara je prebacio loptu preko gola nakon asistencije Zengina

80. minut: Crna Gora je izjednačila, siguran sa bijele tačke bio je Stevan Jovetić!

79. minut: Penal za Crnu Goru. Srušen je Jovović. Šansa za izjednačenje

77. minut: Posljednja izmjena u Crnoj Gori, Janković je zamjenio Tomaševića

77. minut: Najbolja prilika za Crnu Goru, veliku šansu je promašio Marko Maša. Slobodan udarac je izveo Zverotić, ali je štoper naše selekcije sa metar i po prebacio loptu preko gola

73. minut: Velika sreća za Crnu Goru. Ibrahimović je “opalio” iz slobodnjaka sa preko 25 metara, i pogodio stativu!

72.minut: Jovović glavom, nakon asistencije Jovetića, ali lako za Isaksona

68. minut: Jovetić je izborio slobodan udarac na ivici šesnaesterca (srušio ga je Ekdal), iskosa sa desne strane. Zverotić je ubacioloptu, ali je Isakson izboksovao loptu

67. minut: Druga izmjena i u ekipi Crne Gore, Brnović je u igru uveo Fatosa Bećiraja, izašao je Dejan Damjanović

66. minut: Opasnost po gol Crne Gore, Durmaz je iskoristio uspavanost odbrane Crne Gore, ušao je u šesnaesterac, ali nije pronašao nikog od saigrača

63. minut: Druga promjena u švedskom timu, Larson je zamijenio Folsborga

56. minut: Slab šut Damjanovića sa 17 metara, lak posao za Isaksona

50. minut: Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Bakić zbog starta sa leđa

46. minut: Pokušao je sa ivice šesnaesterca Jovović, ali je lopta otišla pored gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, uz po jednu izmjenu. Marko Bakić je zamijenio Marka Bakića. Sa druge strane, Vent je zamijenio povrijeđenog Lustiga

Kraj prvog poluvremena. Švedska vodi 1:0 golom Zlatana Ibrahimovića u 9. minutu. Blijeda igra Crne Gore, koja je sve šanse pravila isključivo iz prekida.

45.minut: Igraće se minut nadoknade u prvom poluvremenu

44. minut: Prvi korner za Švedsku, ali bez opasnosti

43. minutu: Zverotić je izveo još jedan korner, ali je Tomašević promašio loptu. Crna Gora je jedino opasna iz prekida, ali još ništa od izjednačenja

41. minut: Četvrti kornar za Crnu Goru, ponovo ga je izveo Zverotić, ali je Jovetić glavom pogodio pravo u Isaksona.

39. minut: Šteta što Jovetić nije bolje uštopovao loptu u šesnaestercu Šveđana, nakon što ga je veoma dobro pronašao Vladimir Božović, pa je prilika otišla u nepovrat

36. minut: Ibrahimović je ponovo bo opasan po naš gol. Oslobodio se Savića u šesnaestercu, ali je šutirao pored gola.

34. minut: Opasan centaršut Zverotića iz slobodnog udarca, ali je švedska odbrana otklonila opasnost

29. minut: Treći korner za Crnu Goru, izveo ga je Zverotić, najviši u skoku bio je Savić, ali je šutirao glavom preko gola

28. minut: Crna Gora je imala sreće. Vladimir Božovićje izgubio loptu, Kalstrom je ušao u šesnaesterac, a onda pronašao Ibrahimovića, koji je, srećom, šutirao visoko preko gola.

27.minut: Nakon gola Švedska je nastavila da igra bolje, gosti se nalaze više na polovini naše selekcije

20. minut: Pokušao je sa oko 20 metara Jovetić, lopta je usput zakačila Damjanovića, ali sve je prošlo bez opasnosti po gol Švedske

18. minut: Slobodan udarac je izveo Kalstrom, ali je šutirao preko gola.

18. minut: Slobodan udarac za Švedsku na oko 25 metara od našeg gola.

11. minut: Crna Gora je mogla do izjednačenja. Nakon izvedenog kornera sa desne strane, glavom je pod prečku šutirao Jovetić, ali je Isakson odbranio.

9. minut: Švedska vodi 1:0! Srijelac je, a ko bi drugi do Ibrahimović! Jedan od najboljih napadača današnjice je iskoristio nesrećnu intervenciju Tomaševića, pa je iz blizine pogodio mrežu. Ibra je postigao 51. gol u reprezentaciji

6. minut: Pokušao je Jovović saivice šesnaesterca, ali je lopta otišla par metara pored lijeve stative golmana Isaksona.

5. minut: Crna Gora je napravila pritisak na početku utakmice, ali nije još uputila šut u okvir gola

Utakmica je počela!

U 20:45 na stadionu pod Goricom počinje kvalifikacioni duel za Evropsko prvenstvo između Crne Gore i Švedske.

Poznati su i sastavi timova, samo jedna promjena u odnosu na ono što je najavljeno - na štoperskoj poziciji počeće Tomašević, a ne Simić. Volkov je takođe dobio prednost u odnosu na Balića na lijevom beku, što je bila Brnovićeva dilema.

Najveća zvijezda selekcije iz Skandinavije Zlatan Ibrahimović će od početka biti na terenu.

Sastavi:

Crna Gora: Poleksić - Savić, Tomašević, Baša, Volkov - Vukčević, Zverotić, Jovović,V. Božović - Damjanović, Jovetić.

Švedska: Isakson - Lustig, Grankvist, Antonson, Bengtson - Durmaz, Kalstrom, Ekdal - Forsberg, Zengin - Ibrahimović.