Rudar savladao Budućnost golom iz penala

6 komentar(a)
FK Rudar, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 09.11.2014. 14:12h

Fudbaleri Rudara pobijedili su danas u Pljevljima ekipu Buduænosti 1:0 (0:0), u posljednjoj utakmici 14. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Odlučujući pogodak, za deseti trijumf plevaljskog tima, postigao je Ðorđe Ðurić u 59. minutu iz jedanaesterca.

Priliku da trijumf učini ubjedljivijim imao je Ivan Ivanović u 77. minutu, ali nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov šut završio je preko gola.

Budućnost je doživjela drugi uzastopni, ukupno èetvrti poraz ove sezone.

Na jučerašnjim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Berane - Mladost 1:3, Mornar - Sutjeska 0:1, Lovćen - Petrovac 0:1, Grbalj - Bokelj 1:1 i Mogren - Zeta 2:1.

Sutjeska je, nakon 14. kola, zahvaljujući boljoj gol razlici zadržala prvo mjesto na tabeli sa 32 boda, koliko su osvojili i Rudar i Mladost.

Budućnost je četvrta sa 26, na petom mjestu je Petrovac sa 23, dok su 19 bodova osvojili Lovćen i Grbalj.

U narednom kolu, 22. novembra, sastaće se: Mogren - Berane, Zeta - Grbalj, Bokelj - Rudar, Budućnost - Lovćen, Petrovac - Mornar i Sutjeska - Mladost.