Knežević i Đalac presudili Berancima

Mladost, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 09.11.2014. 08:56h

Mladost ne posustaje - izabranici Aleksandra Nedovića su na gostovanju Beranama ostvarili treću uzastopnu pobjedu, te vezali deveti meč bez poraza (šest trijumfa i tri remija).

Rezultat - dioba prvog mjesta sa Sutjeskom uoči derbija u Nikšiću u narednom kolu.

“Crveni đavoli” su najveći dio posla završili do 16. minuta, kada su vodili 2:0.

„Otvorili smo meč na idealan način i u najvećem dijelu igrali onoliko koliko nam je bilo dovoljno za pobjedu. Dosta nas je istrošila utakmica sa Zetom u Kupu u srijedu”, kazao je Nedović.

Odbrana Berana očajno je reagovala u 9. minutu, kada je Knežević iz neposredne blizine zatresao mrežu za 0:1.

Isti igrač propustio je potom dobru šansu, ali je bilo pitanje vremena kada će domaći primiti drugi gol.

Igrao se 16. minut kada je Mirković oduzeo loptu Cimbaljeviću i poslužio Đalca, koji je pogodio za 0:2.

Iako su domaći u 24. minutu smanjili rezultat preko Đalovića, kome je asistirao Tojošima, pitanje pobjednika se nije postavljalo do kraja. Trener Beranaca Rade Vešović shvatio je realnost:

"Osim toga što je nespreman, ovaj tim nema kvalitet i biće vrlo teško izbjeći ispadanje. Zato se treba okrenuti stvaranju ekipe”, kazao je trener Beranaca.

Treći gol za Mladost, svoj drugi na meču, postigao je Knežević u 66. minutu na dodavanje Đalca.

Berane - Mladost 1:3 (1:2)

Berane - Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Dejan Šaković (Podgorica) i Nikola Vujović (Bar). Strijelci: Đalović 24 - Knežević 9, 66, Đalac 16.

Berane: Kastratović, Rajković (61. Nerić), Lutovac, Huremović, Zejnilović (67. Krstović), Cimbaljević(46. Tmušić), Vučetić, Tojošima, Vukićević, Tomović, Đalović.

Mladost: Radulović, Pejović, Lagator, Radusinović (46. Šćepanović), Đalac, Knežević (73. Milić), Novović, Mirković, Jovanović (67. Savićević), Lakić, Živković.