Hofenhajm je u Frajburgu prekinuo niz od devet utakmica bez pobjede
339 pregleda 0 komentar(a)
Borusija Dortmund, Foto: LEON KUEGELER
Ažurirano: 26.01.2019. 17:57h

Lider Bundeslige Borusija Dortmund sanja šampionske snove. "Milioneri" su i u drugoj utakmici nakon zimske pauze u Bundesligi demonstrirali sjajnu igru, pa su sa lakoćom slavili protiv Hanovera (5:1).

Nakon dva promašaja kapitena Rojsa, Hakimi je sjajnim pogotkom sa distance "načeo" goste u 24. minutu, da bi u nastavku Rojs (60. minut), Gece (62), i Gereiro u 67. minutu ovjerili ubjedljiv trijumf.

Počasni pogodak za goste postigao je Bakalorz u 86. da bi u 90. minutu Vicel opet bio strijelac za konačan rezultat.

Borusija Dortmund sada ima devet bodova prednosti nad najbližim pratiocima, imenjakinjom iz Menhengladbaha i Bajerna, koji sjutra igra utakmicu protiv Štutgarta (15.30 h).

Menhengladbah je u finišu slomio otpor Augsburga, a slavio je i Hofenhajm u gostima Frajburgu. Tom pobjedom Hofenhajm je prekinuo niz od sedam utakmica bez trijumfa - šest remija pa poraz od Bajerna na otvaranju proljećnjeg dijela sezone.