Lacio bolji od Kaljarija, Klose pogađa kao nekad

Njemački napadač dvostruki strijelac
Miroslav Klose, Lacio, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.11.2014. 22:05h

Lacio je seriju od četiri pobjede prekinuo u četvrtak u Veroni (1:1), ali taj remi nije poremetio ekipu Stefana Piolija.

"Nebesko-plavi" su večeras savladali Kaljari i vratili se na treće mjesto na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Stefano Mauri je u 7. minutu načeo goste sa Sardinije, a onda se razigrao Miroslav Klose, koji je u 25. i 26. povisio na 3:0.

Rimljani su imali sigurno vođstvo, ali su morali da prežive dvije, tri velike šanse gostiju početkom nastavka, i to nakon što je bek domaćina Edson Brafhajd zatresao svoju mrežu za 3:1.

Kaljari je i s igračem manje (Viktor Ibarbo dobio direktan crveni karton zbog udaranja Senada Lulića) smanjio na 3:2, ali je to bilo sve, pa je u 92. minutu tačku na trijumf stavio Ederson.

Lacio - Kaljari 4:2 (Mauri 7, Klose 25, 26, Ederson 90+2 - Brafhajd (autogol) 48, Žoao Pedro 84)

Ćezena - Verona 1:1 (Defrel 22 - Gomes 77)