Pobjede Sutjeske, Rudara i Mladosti, poraz Budućnosti

Lopta, Foto: Totalfootball.in
Ažurirano: 01.11.2014. 14:35h

"Harmoniju" na vrhu, gdje su četiri tima uoči ovog kola imala po 26 bodova, pokvarila je Budućnost - na stadionu pod Goricom, naime, slavio je Grbalj sa 3:1.

To je drugi poraz Budućnost na svom terenu, nakon što je sva tri boda odnijela i Sutjeska, a "plavi" su prekinuli seriju od pet mečeva bez poraza.

Grbalj je do pete pobjede ove sezone došao golovima Ivana Jablana u 5, Darka Nikača u 16. i Branislava Jankovića u 71. minutu. Dvostruki strijelac za Budućnost bio je Admir Adrović u 45. i 84. minutu.

Šampion je, pred praznim tribinama zbog kazne, bio siguran u derbiju protiv Lovćena sa 2:0.

Branilac trofeja do devete pobjede ove sezone došao je golovima Gorana Vujovića u 19. i Japanca Fukuija Masata u 40. minutu.

Najbolju priliku za cetinjski tim imao je Draško Božović u petom minutu, ali nije realizovao jedanaesterac.

U 14. minutu zbog protesta isključen je trener Sutjeske Mile Tomić.

Rudar je pod Malim brdom pobijedio Petrovac 1:0 i poslije tri meča bez pobjede upisao tri boda.

Odlučujući pogodak, za devetu pobjedu ove sezone, postigao je Predrag Brnović u 67. minutu.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom pobijedila Mornar 3:0, golovima Bogdana Milića u 15. i Marka Šćepanovića u 33. i 45. minutu.

Ubjedljive pobjede u ovom kolu ostvarili su fudbaleri Zete i Bokelja.

Zeta je u Golubovcima pobijedila Berane 3:0, golovima Petra Orlandića u 45, 47. i 90. minutu. To je treća uzastopna, ukupno četvrta pobjeda Zete ove sezone.

Berane je doživjelo treći uzastopni poraz, a bez pobjede je i nakon 13. kola.

Bokelj je u Kotoru savladao Mogren 5:0 i poslije tri kola upisao tri boda.

Kotorski tim do četvrte pobjede ove sezone vodili su Takuo Ikeda u 1, Aleksandar Šćekić u 48, Aleksandar Mikijelj u 75, Dejan Kotorac u 81. i Miloš Nikezić 83. minutu.

Vujović zadržao vođstvo na listim strijelaca

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 12 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi najboljih strijelaca Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović je drugi sa deset golova, dok su Luka Rotković iz Mornara, napadač Mladosti Bogdan Milić i Petar Orlandić iz Zete sedam puta tresli mrežu.

Po pet golova postigli su Stevan Kovačević (Sutjeska), Nedeljko Vlahović (Rudar), Draško Božović (Lovćen) i Benjamin Kacić (Petrovac), dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Vladimir Jovović (Sutjeska), Ivan Jablan (Grbalj), Marko Šćepanović (Mladost) i Aleksandar Vujačić (Budućnost).

Po tri gola postigli su fudbaleri Mogrena Vule Vujačić i Žarko Grbović i Rudara, Japanac Kohei Kato, fudbaleri Mladosti Ivan Knežević i Miroje Jovanović i Marko Đurović iz Lovćena, Danilo Tomić iz Petrovca, Goran Burzanović iz Zete, fudbaler Grblja Darko Nikač, član Sutjeske Fukui Masato i Aleksandar Šćekić iz Bokelja.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.