Novi podvig Fiorentine, do pobjede sa igračem manje

162 pregleda 0 komentar(a)
U Španiji mu nije išlo: Muriel, Foto: Filippo Venezia

Šokantna dve meča zaredom odigrala je Fiorentina u Seriji A. Čak 13 goova viđeno je na njenim utakmicama i nakon remija sa Sampdorijom (3:3), "ljubičasti" su danas sa 4:3 slavili protiv Kjeva u Veroni.

U oba ta susreta Fiorentina je postizala po dva gola sa igračem manje!

Fiorentina je golovima preporođenog Muriela, kojem očigledno odgovara igranje na Apeninima, u 4. i Benazija u 27. minutu stekla veliku prednost. Stepinski je, međutim, smanjio u 38. da bi Benazi u 60. minutu morao van zbog crvenog kartona.

Kjevo jeodmah preko Pelisijea realizovao penal za izjednačenje, ali umjesto preokreta Kjeza je dva puta pogodio za goste, u 79. i 86. minutu. U 85. minutu Pelisije je propustio da opet pogodi sa penala, a konačan rezultat u 89. minutu je postavio srpski internacionalac Filip Đorđević.

Fiorentina je sada na pet bodova od zone Lige šampiona, dok je Kjevo praktično otpisan sa svega osam bodova nakon 21. kola.