Kadeti ponovo bez elitne runde

Porazom od Rusije 2:0, drugim na turniru, crnogorski fudbaleri praktično su izgubili sve šanse za plasman u elitnu rundu.
89 pregleda 8 komentar(a)
Kadeti, Foto: FSCG
Ažurirano: 21.10.2014. 13:39h

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Minsku od Rusije 2:0 (1:0), u utakmici drugog kola turnira 13. grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, za igrače do 17 godina.

Tim porazom, drugim na turniru, crnogorski fudbaleri praktično su izgubili sve šanse za plasman u elitnu rundu.

Rusija je povela golom Artema Galadžana u 14, a konačan rezultat postavio je Jegor Denisov četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena. Galadžan je mogao još jednom da se upiše u listu strijelaca, ali u 37. minutu nije realizovao jedanaesterac.

Crnogorska selekcija od 70. minuta igrala je sa igračem manje, nakon što je zbog oštrog starta isključen Ilija Vukotić.

Rusija je ostvarila prvu pobjedu na turniru, nakon startnog remija protiv Velsa 0:0.

U drugom meču ovog kola, rivali su Bjelorusija i Vels.

Crna Gora će u trećem kolu, u petak u Minsku, igrati sa Velsom.

Plasman u elitnu rundu kvalifikacija izboriće po dvije najbolje selekcije, kao i pet najboljih trećeplasiranih selekcija iz svih 13 grupa.

Kadetska reprezentacija Crne Gore nijednom u minulih osam godina nije uspjela da se plasira u elitnu rudnu, za razliku od omladinaca, koji su to uradili čak šest puta.