Ludi remi Intera i Napolija

Japanski internacionalac Keisuke Honda dao je dva gola u pobjedi na gostovanju Veroni (3:1), što je omogućilo "rosonerima" da prestignu Udineze.
Ernaneš, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.10.2014. 21:05h

Inter i Napoli su 80 minuta uspavljivali publiku na "Đuzepe Meaci", onda joj u narednih 15 ponudili - ludi meč.

Valter Mazari i Rafael Benites su željeli remi, i dobili su ga, ali tek nakon što je u Milanu viđen okršaj timova spuštenog garda koji su u finišu postigli četiri gola - na kraju je bilo 2:2!

Napoli je poveo u 79. minutu golom Hosea Kaljehona nakon nove greške Nemanje Vidića, a već u 82. je bilo 1:1 kada je pogodio glavom Fredi Guarin.

Međutim, to je bila scena broj jedan, a druga je uslijedila u sudijskoj nadoknadi.

Kaljehon je opet majstorska matirao Samira Handanovića, dok je Inter poraza, a Mazarija vjerovatno otkaza, spasao Ernaneš u 92. minutu...

Na Hondin turbo pogon, Milan je stigao do 4. mjesta u Seriji A - japanski internacionalac Keisuke Honda dao je dva gola u pobjedi na gostovanju Veroni (3:1), što je omogućilo "rosonerima" da prestignu Udineze.

Gosti su došli u vođstvo autogolom Markeša u 21. minutu, a u 27. je već bilo 0:2 nakon odlične asistencije Stefana el Šaravija i rutinske realizacije Japanca.

Honda je u 56. minutu povisio na 3:0, da bi utješni gol za domaće dao Lopes u 87.

Torino je savladao do danas četvrtoplasirani Udineze golom Fabija Kvaljarele, a Sampdorija je ostala na 3. mjestu, ali to nikog ne zadovoljava u timu Siniše Mihajlovića.

Momci iz Đenove su vodili na Sardiniji 2:0, ali su dozvolili Kaljariju da dođe do boda.

U prvom meču dana, Lacio je savladao Fiorentinu (2:0), za koju je svih 90 minuta odigrao Stefan Savić.

Inter - Napoli 2:2 (Guarin 82, Ernaneš 90+1 - Kaljehon 79, 90)

Verona - Milan 1:3 (Lopes 87 - Markeš 21. Autogol, Honda 27, 56)

Atalanta - Parma 1:0 (Boakje 90)

Kaljari - Sampdorija 2:2 (Avelar 59. penal, Sau 77 - Gabjadini 28, Obijang 39)

Palermo - Ćezena 2:1 (Dibala 33, Gonsales 90+1 - Rodriges 61. penal)

Torino - Udineze 1:0 (Kvaljarela 62)

Fiorentina - Lacio 0:2 (Đorđević 35, Lulić 90+2)