Španski šampion slavio golovima Tijaga (43) i Marija Suaresa (71)
1 komentar(a)
Tijago, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.10.2014. 12:09h

Atletiko se ekspresno oporavio nakon poraza od Valensije u prošlom kolu i pred svojim navijačima je lako savladao Espanjol (2:0) za petu pobjedu ove sezone.

Sastav Dijega Simeonea je napadao od početka meča, a gosti su se uspješno branilo sve do 43. minuta.

Poslije kornera, lopta se odbila do Gabija, koji je vratio u kazneni prostor gostiju, gdje je najprisebniji bio Tijago i poslao je loptu iza leđa Kika Kasilje.

Prije toga "jorgandžije" su imale nekoliko prilika da dođu u vođstvo.

U nastavku meča, Espanjol je bio nešto konkretniji, ali nedovoljno da ozbiljnije zaprijeti domaćinu.

Tri boda je osigurao Mario Suares u 71. minutu i to opet poslije prekida.

Stvorila se velika gužva u šesnaestercu Espanjola, Hose Himenes je bio najviši u skoku, a Suares je samo postavio nogu i poslao loptu u mrežu.

Mario Mandžukić je prije drugog gola imao dobru šansu, ali je Kasilja odlično odbranio.

Do kraja meča vrijedna pomena je samo stativa koju je pogodio Antonio Grizman.

Atletiko (četvrti na tabeli) sada ima 17 bodova pet manje od lidera Barselone.