Novi poraz Borusije, Bajernova šestica protiv Verdera

Ilkaj Gindogan odigrao prvi meč nakon 15 mjeseci pauze
Bajern, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.10.2014. 18:39h

Borusija je dočekala povratak Marka Rojsa nakon povrede, kao i Ilkaja Gindogana poslije punih 15 mjeseci, ali ništa nije moglo da spriječi novi poraz, peti u prvih osam kola u Bundes ligi.

Posljednji u nizu sastav Jirgena Klopa je upisao u Kelnu (2:1), pa je sada na 14. mjestu na tabeli sa čak 13 bodova manje od lidera Bajerna.

Na kraju krajeva, "milionerima" trka za titulu nije ni interesantna, niti je ona moguća, ali Borusija rizikuje da na startu sezone napravi veliki minus i kada je borba za plasman u Ligu šampiona u pitanju.

"Jarčevi" su poveli golom Fogta u 40. minutu, na otvaranju drugog poluvremena je poravnao Imobile, ali je sve nade navijačima iz Dortmunda da mogu do tri boda srušio Coler...

Bajern nije imao milosti prema Verderu (6:0, po dva gola Lama i Gecea, po jedan Alonsa i Milera), dok je Bajer prokockao čak tri gola prednosti (3:0) u Štutgartu.

"Švabe" su izvukle bod, a dva gola su postigli Austrijanci, koji su prošlog vikenda igrali protiv Crne Gore u kvalifikacijama za EP, Klajn i Harnik.

Bajern - Verder 6:0 (Lam 20, 79, Alonso 27, Miler 43, Gece 45, 86)

Frajburg - Volfsburg 1:2 (Kerk 90+1 - Kaligjuri 8, 66)

Hanover - Borusija M. 0:3 (Kruze 14, 90, Džaka 49)

Keln - Borusija D. 2:1 (Fogt 40, Coler 74 - Imobile 48)

Majnc - Augsburg 2:1 (Hofman 20, Samperio 23 - Verner 78)

Štutgart - Bajer 3:3 (Verner 57, Klajn 67, Harnik 76 - Son 4, 9, Belarabi 41)

Šalke - Herta 2:0 (Huntelar 19, Draksler 65)