Sutjeska pala u Radanovićima, Lovćen siguran, bez golova u Pljevljima

18 komentar(a)
Fudbaleri Lovćena, Foto: Arhiva “Vijesti”
Ažurirano: 18.10.2014. 14:35h

Šampion je doživio drugi poraz u prvenstvu - Sutjeska je poražena u Radanovićima od Grblja 2:0, u utakmici 11. kola Telekom Prve crnogorske lige. Nikšićani su, tako, prekinuli seriju od devet mečeva bez poraza.

Grbalj je do četvrte pobjede došao golovima Ćetka Manojlovića u 17. i Darka Nikača u 43. minutu.

Poraz Sutjeske nije iskoristio Rudar koji je u Pljevljima igrao sa ekipom Mladosti 0:0, i tako ispustio priliku da na tabeli pretekne šampiona, sa kojim se sada izjednačio na čelu tabele.

Lovćen je na Cetinju, golovima Draška Božovića u 2, Nikole Vukčevića u 82. i Milana Vušurovića u 89. minutu, pobijedio Mornar 3:1. Jedini pogodak za barski tim postigao je Luka Rotković u 85. minutu.

Pobjedu u gostima ostvario je Petrovac, koji su u Budvi savladao Mogren 3:1.

Do šestog trijumfa došao je golovima Bojana Ivanovića u 27, Marka Markovića u 65. i Danila Tomića u 83. minutu. Jedini pogodak za domaćina postigao je Miodrag Zec u 40. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Bokelja i Berana, koji su Kotoru igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Marka Vujovića u šestom minutu. Konačan rezultat postavio je Milenko Nerić u 39. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u Golubovcima, sastaće se Zeta i Budućnost.

Vujović zadržao vođstvo

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 11 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi najboljih strelaca Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović, sa utakmicom manje, je drugi sa osam, a treći napadač Mladosti Bogdan Milić sa šest golova.

Po gol manje postigli su Stevan Kovačević iz Sutjeske, vezista Rudara Nedeljko Vlahović i Draško Božović iz Lovćena, dok su po četiri pogotka upisali vezista Sutjeske Vladimir Jovović, Benjamin Kacić iz Petrovca i napadač Mornara Luka Rotković

Po tri gola postigli su fudbaleri Grblja Ivan Jablan, Mogrena Vule Vujačić i Žarko Grbović i Rudara, Japanac Kohei Kato, Petar Orlandić iz Zete, Ivan Knežević iz Mladosti, Marko Đurović iz Lovćena i Danilo Tomić iz Mornara.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.